aaa_TSW_2023
CTR_2023

Ceny zbytu artykułów mleczarskich

8 lutego 2021
Ceny zbytu artykułów mleczarskich

Zakłady mleczarskie monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 18–24.01.2021r. masło w blokach zbywały przeciętnie po 14,94 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej i o 2% drożej niż przed miesiącem.

Masło konfekcjonowane sprzedawano po 16,50 zł/kg (3,30 zł za 200 gramową kostkę), o 5 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu, ale na poziomie zbliżonym do notowanego miesiąc wcześniej. Masło w blokach było tańsze niż przed rokiem o 1%, a masło konfekcjonowane – o 6%.

Cena zbytu OMP wyniosła 9,75 zł/kg i była o 1,5% niższa niż tydzień wcześniej, ale o 2% wyższa niż przed miesiącem. Za pełne mleko w proszku, tak jak miesiąc wcześniej, płacono 12,19 zł/kg. Był to poziom cen o 2% wyższy niż w poprzednim notowaniu. W porównaniu z cenami sprzed roku OMP było tańsze o 10,5%, a PMP – o 2,5%.

Krajowi producenci ser Edamski, tak jak przed miesiącem, zbywali przeciętnie po 13,67 zł/kg, o 3% taniej niż tydzień wcześniej. Cena sera Gouda wyniosła 14,65 zł/kg i była o 1% wyższa od notowanej w poprzednim tygodniu i o 3% wyższa niż miesiąc wcześniej. Ser Edamski był o 2% tańszy niż przed rokiem, a ser Gouda – o 0,4% droższy.

 

PIM / KOWR


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę