Charytatywnie i już świątecznie. Fundacja Świętego Mikołaja uruchomiła wyjątkowego bloga

26 listopada 2020
Charytatywnie i już świątecznie. Fundacja Świętego Mikołaja uruchomiła wyjątkowego bloga

Założyciele Fundacji Świętego Mikołaja mimo dorosłego wieku nie chcieli przestać wierzyć w istnienie Świętego Mikołaja. I w ten sposób już od 20 lat pomagają dzieciom w potrzebie. W okresie przedświątecznym, aby przybliżyć świąteczną atmosferę przygotowań do świąt założyli bloga, na którym dzięki wskazówkom od zepołu samego Świętego Mikołaja będziemy mogli przeżyć wymarzone Boże Narodzenie.

Na lifestylowym blogu można znaleźć praktyczne porady dotyczące prezentów, dekoracji czy przepisów oraz przedświąteczny licznik odliczający czas do Gwiazdki. Można również dołączyć do klubu Świętego Mikołaja i zostać przyjacielem Fundacji. Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Dlatego Fundacja chce również pokazać jak zamiast kolekcjonowania rzeczy, zbierać wspomnienia. Przedstawia listę miłych rzeczy, które można zrobić w grudniu, żeby uczynić ten miesiąc niezapomnianym. Blog znajduje się pod adresem: https://mikolaj.org.pl/blog/

Mnogość legend i obrzędów związanych ze świętym Mikołajem, a nawet jego wykorzystanie przez współczesną kulturę świadczą jak silna była to postać. Fundacja chce również poprzez bloga pokazać, że nie powinniśmy tracić z oczu wzoru postępowania, który wyznacza nam sylwetka świętego Mikołaja. Pokazał w jaki sposób mądrze udzielać pomocy potrzebującym. Dlatego też na blogu można znaleźć porady jak podarować komuś uśmiech lub listę miłych rzeczy.

Patrona naszej fundacji przedstawiać nie trzeba – to święty Mikołaj! Ten od prezentów? Oczywiście! Ale tych płynących ze szczerej i bezinteresownej potrzeby dzielenia się dobrem, nie zaś z konsumpcyjnego nawyku. Nasza misja to rozumieć i pomagać. Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj. Łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową. Dziś nasz najważniejszy projekt to Stypendia św. Mikołaja, dzięki którym zdolni, zaangażowani społecznie uczniowie z niezamożnych rodzin otrzymują szansę na rozwój swoich zainteresowań i pasji. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku. Wcześniej, od 1998 roku, pomagała jako nieformalna grupa przyjaciół pod nazwą: Agencja Świętego Mikołaja. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin poprzez program Stypendia św. Mikołaja. Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę