Adama_Spyrale_1-31.05.21

Chiny: Fonterra sprzedaje swoje farmy mleczne w Ying i Yutian

2 kwietnia 2021
Chiny: Fonterra sprzedaje swoje farmy mleczne w Ying i Yutian

Fonterra poinformowała, że otrzymała zgodę organów antymonopolowych na sprzedaż swoich dwóch hubów hodowlano-produkcyjnych firmie Inner Mongolia Youran Dairy.

Wpływy z transakcji obejmują pierwotną wycenę w wysokości 513 mln NZD oraz 39 mln NZD z tytułu korekt rozliczeniowych, co daje wpływy pieniężne w wysokości 552 mln NZD (ok. 326,5 mln euro).

Miles Hurrell, Dyrektor Generalny Fonterry ocenił: – Fonterra przyczyniła się do rozwoju chińskiego przemysłu mleczarskiego, zakładając te farmy i cieszymy się, że możemy teraz przekazać własność firmie Mongolia Youran Dairy na kolejny etap rozwoju. Rynek chiński szybko się rozwija i inspiruje nas do ciągłego wprowadzania innowacji. Nasz zespół w Chinach będzie teraz nadal koncentrował się na tworzeniu wartości z mleka dla naszych rolników z Nowej Zelandii poprzez nowe produkty, zastosowania i bliskie partnerstwa z naszymi klientami.

– Na podstawie naszych ostatnich śródrocznych wyników finansowych za 2021 rok stwierdzamy, że nasza chińska działalność gospodarcza radzi sobie bardzo dobrze, czego podstawą jest duży popyt na nabiał z Nowej Zelandii. Dzięki tym fundamentom jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego rozwoju naszej działalności w zakresie usług żywnościowych, konsumenckich i składników mleczanych w Chinach – dodał Miles Hurrell.

Jak dodaje Fonterra, zakończenie sprzedaży 85% udziałów firmy Fonterra w jej farmie Hangu udziałowcowi mniejszościowemu Beijing Sanyuan Venture Capital, ogłoszone w październiku 2020 r., ma zostać zakończone w tym roku finansowym.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Kryształki Swarovskiego to nie jak większość osób uważa kryształ górski, lecz wy...

Zapraszamy do udziału w konferencji online „Financial needs in the agriculture a...

Mapa głodu na świecie powiększyła się o nowe kraje – Madagaskar, Honduras i Liba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę