aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Chlorella, płynna melasa zbożowa i mąka traw - innowacje w paszy

22 grudnia 2023
Chlorella, płynna melasa zbożowa i mąka traw - innowacje w paszy

Kazachstan planuje rozpocząć produkcję mieszanek paszowych z surowców alternatywnych. Tamtejsza firma Dala-Ecos LLP planuje rozpocząć produkcję pasz dla traw przy użyciu innowacyjnej technologii opartej na mączce z trawy i zielonych algach chlorelli.

"Rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji projektu produkcji mieszanek paszowych i zakupiliśmy nasiona wieloletnich roślin pastewnych "Rumex-1l", strefowych w Republice Kazachstanu, a także podpisaliśmy umowę na wprowadzenie tej technologii. Najbardziej efektywnym sposobem jest produkcja mieszanek paszowych z surowców, które do tej pory nie były wykorzystywane. Planujemy budowę warsztatu do produkcji mieszanek paszowych w obwodzie zachodniokazachstanowym. Produkcja mieszanek paszowych będzie prowadzona z wykorzystaniem innowacyjnej technologii, która będzie oparta na mące z traw z dodatkiem chlorelli i płynnej melasy zbożowej" – powiedział Damir Muldashev, kierownik projektu.

Firma planuje produkcję trzech głównych rodzajów mieszanek paszowych: dla drobiu, trzody chlewnej i bydła. Wydajność projektu wynosi 50 ton dziennie. Firma jest również gotowa pomóc we wdrożeniu tej technologii w innych regionach kraju.

D. Muldaszew zaznaczył, że do produkcji melasy zbożowej można wykorzystać odpady z produkcji ziarna zgromadzone w elewatorach, od tego czasu są one dezynfekowane i mieszane z innymi składnikami.

Podkreślił również, że chlorella z zielonych alg, która również ma być dodawana w procesie produkcji pasz, ma wysoką wartość odżywczą. Dzięki temu projekt będzie tani i opłacalny – uważa inwestor.

oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: «АПК-Новости».


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę