CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

CIECH Sarzyna prezentuje SARPLON – sklejacz do łuszczyn dla tych, którzy dbają o swoje plony

28 czerwca 2016
CIECH Sarzyna prezentuje SARPLON – sklejacz do łuszczyn dla tych, którzy dbają o swoje plony

SARPLON to doskonały sklejacz na bazie naturalnych składników, ograniczający straty w plonie bezpośrednio przed zbiorem. Środek powleka łuszczyny i strąki, przez co ogranicza ich fizjologiczne pękanie i osypywanie nasion, a stosowany w zbożach zapobiega porastaniu ziaren w kłosach. SARPLON to znakomita propozycja dla wszystkich rolników, którzy dbają o swoje plony.

SARPLON to środek wspomagający na bazie składników pochodzenia naturalnego, przeznaczony do stosowania w uprawach rzepaku, zbóż oraz roślin strączkowych (np. groch, fasola, łubiny). Powleka i skleja łuszczyny oraz strąki, co zapobiega ich pękaniu i przedwczesnemu osypywaniu nasion, dzięki czemu minimalizuje straty plonu.

SARPLON tworzy na powierzchni roślin półprzepuszczalną błonę ograniczającą wnikanie wody z otoczenia (opady, rosa, mgła) do wnętrza łuszczyn, strąków i ziaren zbóż, przepuszczając jednocześnie parę wodną z wewnątrz, co pozwala na naturalne wysychanie łuszczyn, strąków oraz ziarniaków. Zastosowanie produktu SARPLON jako sklejacza do łuszczyn znacząco ogranicza osypywanie się nasion, umożliwia dłuższy okres zbioru, a w rezultacie pełniejsze dojrzewanie łuszczyn i poprawę jakości zbieranego plonu.

Środek charakteryzuje się również brakiem okresu karencji oraz ograniczeń w uprawach następczych. Przeciwdziała także masowym samosiewom rzepaku.

SARPLON może być stosowany łącznie z produktem AGROSAR 360 SL w mieszaninie opryskowej, w ramach programu ochrony rzepaku produktami CIECH Sarzyna, co jest niewątpliwym ułatwieniem i nie wymaga kolejnych wjazdów w łan rzepaku. Produkt jest dostępny w różnej wielkości opakowaniach: 1 l, 5 l, 10 l.
-Systematycznie rozwijamy i dywersyfikujemy naszą ofertę w segmencie AGRO. Chcemy, by rolnicy z Polski i zagranicy otrzymywali od Grupy CIECH produkty najwyższej klasy, które pozwalają na skuteczne oraz kompleksowe zastosowanie w uprawie roślin i hodowli zwierząt –powiedział Prezes Zarządu CIECH Sarzyna, Mariusz Grelewicz.

Więcej informacji na temat sklejacza do łuszczyn SARPLON można znaleźć na stronie: http://ciechgroup.com/produkty/produkty-agro/srodki-ochrony-roslin/produktyuzupelniajace/sarplon/

Informacje uzupełniające

Grupa CIECH jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Posiada dobrze rozwiniętą strukturę produkcyjną (8 fabryk) i sieć handlową w kraju oraz Europie i na świecie. Głównymi produktami Grupy są: soda kalcynowana (drugie miejsce jako dostawca w Europie), soda oczyszczona, sól, nawozy, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe, poliestrowe i inne produkty chemii organicznej, mające zastosowanie w przemysłach szklarskim, meblowym, chemicznym, budownictwie i rolnictwie. Od lutego 2005 roku CIECH SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Największymi akcjonariuszami spółki są: KI Chemistry s. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu (51,14 proc. akcji i głosów na WZ), a także ING Otwarty Fundusz Emerytalny (9,49 proc.). Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. Produkcja środków ochrony roślin w CIECH Sarzyna S.A. ma ponad 70-letnią tradycję. Zebrane przez ten czas doświadczenia produkcyjne i ciągłe doskonalenie technologii wytwarzania prowadzą do stałej poprawy jakości produktów oraz poszerzania oferty rynkowej. Strategie przyjęte w odniesieniu do zapotrzebowania rynku oraz współpraca na płaszczyźnie międzynarodowej pozwoliły CIECH Sarzyna S.A. na wypracowanie pozycji jako największego polskiego producenta środków ochrony roślin. Pozycja ta to efekt wieloletniej pracy własnej oraz współpracy z renomowanymi jednostkami badawczymi, firmami i instytutami w kraju i za granicą. Do najbardziej znanych znaków handlowych spółki należą herbicydy Chwastox. i Agrosar oraz żywice epoksydowe Epidian. Pełny asortyment produkcji obejmuje ponad tysiąc pozycji i ich odmian, w różnych postaciach chemicznych, formach użytkowych, opakowaniach, stosownie do rynku docelowego i aplikacji. Produkty CIECH Sarzyna stosowane są m.in. w przemyśle chemicznym, elektronicznym, budownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie.

Biuro prasowe Ciech Sarzyna


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę