Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Co z tym mlekiem, pomaga czy szkodzi?

18 kwietnia 2018
Co z tym mlekiem, pomaga czy szkodzi?

Często słyszymy kontrowersyjne opinie nt. mleka i produktów mlecznych. Jedni twierdzą, że mleko jest zdrowe, inni obalają ten mit i wychodzą z założenia, iż szkodzi. Więc, jak to jest z tym mlekiem? Pomaga czy szkodzi?

Nie każdy wie i z tym się zgadza, ale białko, którego źródłem jest mleko i jego przetwory  niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Białko wchodzi w skład wielu hormonów, przeciwciał i enzymów. Dostarcza ono również energii, a także wzmacnia układ odpornościowy i chroni go przed infekcjami. Pomaga też  usuwać toksyny z organizmu.

17 kwietnia 2018 r. o godzinie 9:30 w Toruniu w Hotel Karczma „Spichrz”, ul. Mostowa 1, w ramach programu „Mamy kota na punkcie mleka” odbyła się konferencja prasowa pn. „Co z tym mlekiem, pomaga czy szkodzi?”. Podczas konferencji odbyły się liczne, kontrowersyjne debaty nt. zdrowotności i właściwości produktów mlecznych. Na spotkaniu obecny był ekspert - dr n.med. Irena Białokoz-Kalinowska, która przedstawiła sprawdzone informacje o nabiale, udowadniając, że mleko stanowi niezbędny element dziennej diety zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, gdyż w swoim składzie zawiera białko, witaminy, łatwo przyswajalne tłuszcze, niezbędne sole mineralne tj. wapń, fosfor, magnez, potas i cynk. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli, jak również rodziców.

Oprócz omówienia magicznych właściwości mleka, przedstawione zostały cele kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, tj. edukacja, promocja spożycia i wykreowanie mody na picie mleka. Ponadto zaprezentowano w skrócie działania programu oraz dotychczasowe osiągnięcia. Przedstawione zostały również korzyści z dołączenia do kampanii i czynnego w niej uczestnictwa.

Kampania jest sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka i realizowana przez Polską Izbę Mleka przy współpracy Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

 

Biuro kampanii "Mamy kota na punkcie mleka”


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 3 sierpnia 2020 r. do Ministra Roln...

Jak donosi serwis ouest-france, po dziesięcioleciach protestów części konsumentó...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w środę z przedstawicielami organi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę