Co z tym mlekiem, pomaga czy szkodzi?

18 kwietnia 2018
Co z tym mlekiem, pomaga czy szkodzi?

Często słyszymy kontrowersyjne opinie nt. mleka i produktów mlecznych. Jedni twierdzą, że mleko jest zdrowe, inni obalają ten mit i wychodzą z założenia, iż szkodzi. Więc, jak to jest z tym mlekiem? Pomaga czy szkodzi?

Nie każdy wie i z tym się zgadza, ale białko, którego źródłem jest mleko i jego przetwory  niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Białko wchodzi w skład wielu hormonów, przeciwciał i enzymów. Dostarcza ono również energii, a także wzmacnia układ odpornościowy i chroni go przed infekcjami. Pomaga też  usuwać toksyny z organizmu.

17 kwietnia 2018 r. o godzinie 9:30 w Toruniu w Hotel Karczma „Spichrz”, ul. Mostowa 1, w ramach programu „Mamy kota na punkcie mleka” odbyła się konferencja prasowa pn. „Co z tym mlekiem, pomaga czy szkodzi?”. Podczas konferencji odbyły się liczne, kontrowersyjne debaty nt. zdrowotności i właściwości produktów mlecznych. Na spotkaniu obecny był ekspert - dr n.med. Irena Białokoz-Kalinowska, która przedstawiła sprawdzone informacje o nabiale, udowadniając, że mleko stanowi niezbędny element dziennej diety zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, gdyż w swoim składzie zawiera białko, witaminy, łatwo przyswajalne tłuszcze, niezbędne sole mineralne tj. wapń, fosfor, magnez, potas i cynk. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli, jak również rodziców.

Oprócz omówienia magicznych właściwości mleka, przedstawione zostały cele kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, tj. edukacja, promocja spożycia i wykreowanie mody na picie mleka. Ponadto zaprezentowano w skrócie działania programu oraz dotychczasowe osiągnięcia. Przedstawione zostały również korzyści z dołączenia do kampanii i czynnego w niej uczestnictwa.

Kampania jest sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka i realizowana przez Polską Izbę Mleka przy współpracy Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

 

Biuro kampanii "Mamy kota na punkcie mleka”


POWIĄZANE

Już 11 października br. na targach BIOEXPO 2019 rozpocznie się największy w Pols...

10 października 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja reprezentantów najwię...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzył nowy terminal eksportowy cu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę