Concordia wprowadza ułatwienia w ubezpieczeniach domów i rolnych

27 marca 2020
Concordia wprowadza ułatwienia w ubezpieczeniach domów i rolnych

Ograniczenia związane z rozwijającą się epidemią koronawirusa mogą utrudniać realizację przeglądów budowlanych, dlatego Concordia Polska Grupa Generali dostosowuje swoje wymogi do tych okoliczności. Jeżeli klient posiadający ubezpieczenie domu i ubezpieczenie rolne nie będzie mógł zrealizować okresowych przeglądów i na skutek ich braku powstaną szkody, Concordia będzie za nie odpowiadać.

- Mamy świadomość, że w związku z ograniczeniem kontaktów społecznych, wystąpić mogą trudności z wypełnieniem przez klientów obowiązku okresowego przeglądu instalacji wymaganego prawem budowlanym. Biorąc to pod uwagę, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu stosowania w ubezpieczeniach mieszkaniowych i rolnych wyłączenia odpowiedzialności za szkody powstałe bezpośrednio na skutek braku wykonania okresowych przeglądów określonych w prawie budowlanym - wyjaśnia Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Concordia Polska Grupa Generali.

Concordia Polska rezygnuje z tego wymogu okresowo - do 30 czerwca br. Ułatwienie to dotyczy klientów posiadających ubezpieczenie Concordia Dom, Concordia Mój Dom, Concordia Agro i Concordia Plus.

- Chcemy być dla rolników realnym wsparciem w prowadzeniu gospodarstwa, szczególnie wtedy, kiedy najbardziej nas potrzebują, dlatego dostosowujemy nasze rozwiązania do obecnych okoliczności. Jeżeli pojawią się dodatkowe potrzeby będziemy reagować na bieżąco – zaznacza Arkadiusz Wiśniewski.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Zmiany w diecie Polaków w czasie pandemii oraz percepcje nowalijek, jak w soczew...

W związku z kierowanymi przez rolników pytaniami do Krajowej Rady Drobiarstwa – ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę