CTR_80917

Copa - Cogeca: polityka UE dotycząca jakości powietrza to krok w dobrym kierunku

6 lipca 2016
Copa - Cogeca: polityka UE dotycząca jakości powietrza to krok w dobrym kierunku

Copa i Cogeca wyraziły zadowolenie z porozumienia zawartego między trzema instytucjami w ramach negocjacji trójstronnych nad przeglądem polityki UE dotyczącej jakości powietrza. Jest to krok we właściwym kierunku.

Copa i Cogeca wyraziły zadowolenie z porozumienia zawartego między trzema instytucjami w ramach negocjacji trójstronnych nad przeglądem polityki UE dotyczącej jakości powietrza. Jest to krok we właściwym kierunku, jednak nadal stanowi wyzwanie dla branży hodowlanej w UE.

Reagując na gorąco, sekretarz generalny Copa-Cogeca, Pekka Pesonen powiedział „To tymczasowe porozumienie w sprawie przeglądu polityki UE dotyczącej powietrza, zawarte przez instytucje unijne w tym tygodniu stanowi krok we właściwym kierunku. Dobrze, że metan nie został objęty dyrektywą w sprawie krajowych pułapów emisji (NEC) i że cele dla amoniaku zostały obniżone. Jest to dobra wiadomość i pragniemy niniejszym podziękować wszystkim, którzy wzięli nasze obawy pod uwagę podczas tej trudnej debaty”.

„Nadal jednak niepokoją nas cele redukcji emisji amoniaku w niektórych państwach członkowskich do 2030, a nawet do 2020 r., a także metoda przyjęta przez Komisję Europejską. Potrzebujemy zrównoważonego podejścia do walki z zanieczyszczeniami powietrza, które nie zagrozi produkcji żywności. Musimy zagwarantować sprawiedliwy, opłacalny i podparty podstawami naukowymi podział obciążeń między państwa członkowskie. Ponadto, należy uwzględnić wcześniejsze wysiłki poczynione przez sektor na szczeblu krajowym w zakresie walki z emisjami”, wyjaśnił.

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Polska gospodarka osiągnęła sukces - mówił Hans Timmer z Banku Światowego podcza...

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. (KZSM Zw. Rew.) i Krajowe Stow...

Przedstawiciele Ursusa i NSZZ "Solidarność" podpisali porozumienie, na mocy któr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę