CTR_80917

Copa i Cogeca składają hołd André Herlitzkie

21 września 2016
Copa i Cogeca składają hołd André Herlitzkie

Copa i Cogeca składają hołd André Herlitzkie - założycielu i twórcy najsilniejszej rolniczej organizacji lobbystycznej w UE.

André Herlitzka - założyciel organizacji reprezentujących rolników i spółdzielnie rolnicze - Copa i Cogeca - odszedł od nas. Copa i Cogeca podziękowały mu dzisiaj za umożliwienie naszym członkom przemawiania jednym, zdecydowanym głosem w UE.

Sekretarz generalny Copa i Cogeca, Pekka Pesonen, powiedział: „André Herlitzka, honorowy sekretarz generalny Copa i Cogeca, był inspiracją dla nas wszystkich. W 1959 r., tworząc Copa, dał rolnikom środek wyrazu. Niedługo potem powstała Cogeca, a następnie wspólny sekretariat Copa i Cogeca w 1962 r., by przekształcić się w największą i najsilniejszą rolniczą organizację lobbystyczną w UE”.

„Gdy rolnicy zmagali się z poważnymi wyzwaniami a Europa walczyła z deficytem żywnościowym, pan Herlitzka z Belgii odegrał fundamentalną rolę w tworzeniu wspólnej polityki rolnej (WPR), która obowiązuje do dziś dzień i która jest polityką niezwykle opłacalną, gdyż dzięki niej rolnicy cieszą się sprawiedliwszym i stabilniejszym poziomem życia, jednocześnie zaopatrując 500 mln unijnych konsumentów w wysokiej jakości żywność,” dodał Pesonen.

„Ten wieloletni sekretarz generalny Copa-Cogeca, sprawujący swoją funkcję przez ponad 35 lat od 1959 do 1994 r., nie tylko zainspirował wiele działań politycznych w zakresie rolnictwa na szczeblu UE, ale także odbudował ducha współpracy wśród rolników, spółdzielni i decydentów politycznych. Utrzymał jedność Copa i Cogeca, a jego oddanie dla rolnictwa i społeczności rolniczej zainspirowało nas wszystkich do dalszej współpracy. Na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że pozwoli to złagodzić ból odczuwany po jego stracie. Wraz z naszymi członkami składamy nasze kondolencje pani Collier, jego oddanej małżonce, a także rodzinie i przyjaciołom,” podsumował Pesonen.

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Polacy są już tak skonstruowani, że często próbują się drapać tam, gdzie ich w o...

Ustanowienie Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej przewiduje ustawa, którą podpi...

Polska oraz Chorwacja zagłosowały w piątek przeciw porozumieniu dotyczącemu włąc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę