GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Copa i Cogeca wzięła udział w posiedzeniu Komitetu Doradczego ds. Akwakultury (AAC)

22 listopada 2016
Copa i Cogeca wzięła udział w posiedzeniu Komitetu Doradczego ds. Akwakultury (AAC)

Copa i Cogeca wzięły w tym miesiącu udział w posiedzeniu komitetu wykonawczego nowego unijnego Komitetu Doradczego ds. Akwakultury (AAC), który ma na celu zwrócenie większej uwagi na sektor akwakultury w UE i zapewnienie jego zrównoważonego rozwoju.

Przemawiając w Brukseli po spotkaniu, sekretarz generalny Copa i Cogeca, Pekka Pesonen, powiedział „Głównym celem AAC jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju unijnego sektora akwakultury. Copa i Cogeca, wraz z innymi 50 członkami z całej UE, zaangażowanymi w różne branże akwakultury, w tym z producentami paszy, przetwórcami i przedstawicielami sektora usług, grup konsumenckich i innych grup interesów, będą pracować nad zaleceniami AAC, które zostaną przekazane instytucjom UE, państwom członkowskim i innym stronom zainteresowanym”.

AAC rozpoczął oficjalną działalność w maju, kiedy to odbyło się pierwsze walne zgromadzenie. W ramach Komitetu działają trzy podgrupy: ds. ryb, skorupiaków i spraw ogólnych. Copa i Cogeca ma przedstawicieli w grupach roboczych, komitecie wykonawczym i walnym zgromadzeniu. Przedstawiciele Copa i Cogeca przy komitecie wykonawczym to wiceprzewodniczący grupy roboczej „Ryby”, pan Pier Antonio Salvador z włoskiej organizacji Confagricoltura API oraz pan Bernhard Feneis z niemieckiej DBV. Komitet wykonawczy, odpowiedzialny za zarządzanie AAC, spotkał się po raz pierwszy w tym miesiącu, by zatwierdzić budżet, który zostanie przyjęty przez drugie walne zgromadzenie, które zbierze się w Paryżu w grudniu.

Pan Pesonen zwrócił uwagę na znaczenie dalszego rozwoju sektora, gdyż UE nie jest samowystarczalna. „AAC będzie nadal przyjmować nowych członków ze wszystkich odpowiednich organizacji krajowych i unijnych. Państwa członkowskie mogą również pomóc regulując składkę członkowską lub udzielając innej formy wsparcia” - podkreślił.

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Komisja Europejska zaprasza wszystkich dostawców produktów rolnych i spożywczych...

Minął miesiąc od rozpoczęcia realizacji zaliczek z tytułu płatności bezpośrednic...

Irańskie władze zablokowały możliwość eksportu mięsa kurczaków przez irańskich e...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę