aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Copa i Cogeca zadowolone zniesieniem barier handlowych z USA

4 marca 2016
Copa i Cogeca zadowolone zniesieniem barier handlowych z USA

Copa i Cogeca są zadowolone z deklaracji Stanów Zjednoczonych odnośnie zniesienia zakazu importu holenderskiej wołowiny i otwarcia amerykańskiego rynku dla unijnych jabłek i gruszek.

 Copa i Cogeca stwierdziły w środę, że informacje przekazane przez Stany Zjednoczone odnośnie zniesienia zakazu importu holenderskiej wołowiny i otwarcia amerykańskiego rynku dla unijnych jabłek i gruszek stanowią krok we właściwym kierunku.

Przemawiając w Brukseli, Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział „To dobra wiadomość, która wysyła pozytywny sygnał dla negocjacji umowy o wolnym handlu między UE i USA - TTIP.”

„Do tej pory jedynie ograniczone ilości unijnej wołowiny trafiły na rynek USA. Apelujemy o zwiększenie eksportu. Stanowi to promyk nadziei dla innych państw członkowskich liczących na eksport wołowiny do USA. Deklaracja USA odnośnie otwarcia rynku dla unijnych jabłek i gruszek również stanowi pozytywny krok. Do tej pory nie eksportowaliśmy żadnych jabłek ani gruszek do USA ze względu na nadmierną biurokrację i koszty administracyjne. Decyzja ta powinna ułatwić eksport jabłek i gruszek z UE.”

„W rzeczy samej, biurokracja i bariery pozataryfowe są, naszym zdaniem, najważniejszym zagadnieniem, które powinno zostać poruszone w czasie negocjacji #TTIP. Na przykład, unijni producenci mleka również stają przed poważnymi przeszkodami związanymi z wprowadzeniem produktów mlecznych klasy A na rynek USA, co praktycznie blokuje nasz eksport. Trzeba się tym zająć, ” podsumował.

Copa -Cogeca


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę