Adama_Spyrale_1-31.05.21

Creamy Foods uruchomi kompletną linię UHT na wzrostowym rynku mleka w Indiach

27 kwietnia 2021
Creamy Foods uruchomi kompletną linię UHT na wzrostowym rynku mleka w Indiach

Jeden z wiodących producentów nabiału w Indiach, Creamy Foods zlokalizowany w Uttar Pradesh, właściciel marki Madhusudan, zainwestował w nowy zakład. Nowa fabryka będzie jedną z największych tego typu w Indiach. Umowa podpisana w lutym 2020 r., jest w końcowej fazie realizacji.

Creamy Foods produkuje szeroką gamę produktów mlecznych w swoim zakładzie przetwórczym w Khurja, Uttar Pradesh, w tym mleko, ghee, paneer, śmietanę, maślankę i mleko w proszku. Kluczem do zawarcia nowego kontraktu była dotychczasowa współpraca oraz doświadczenie GEA w pracy z podobnymi zakładami posiadającymi linie UHT w regionie Azji i Pacyfiku.

Zakres prac obejmuje dostawę kompletnej linii UHT z autorską technologią bezpośredniej infuzji parowej. Linia będzie miała wydajność przetwarzania mleka na poziomie 15 tys litrów na godzinę, co czyni ją jednym z największych samodzielnych zakładów mleczarskich UHT w indyjskim sektorze mleczarskim. Nowy zakład będzie efektywny środowiskowo: będzie posiadał możliwość odzysku ciepła około 88% w całym cyklu, co pozwoli obniżyć koszty działania.

– Doceniamy innowacyjne i zrównoważone technologie GEA i jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności sprzętu do przetwórstwa mleka dostarczanego w przeszłości. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że wybraliśmy właściwego partnera dla naszego nowego zakładu – powiedział Amit Agarwal, Dyrektor Zarządzający Creamy Foods.

Około 34% spożycia mleka płynnego na świecie to UHT, a Azja i Pacyfik to jeden z trzech największych regionów, w którym konsumpcja rośnie. Po zapakowaniu produkt ma okres przydatności do 9 miesięcy w temperaturze otoczenia, dzięki czemu jest praktyczny zwłaszcza tam, gdzie dystrybucja w łańcuchu chłodniczym jest trudna do utrzymania.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Minister Grzegorz Puda podjął decyzję o udzieleniu pomocy rolnikom poszkodowanym...

Zmiany wprowadzone przez PiS w wymiarze sprawiedliwości, zwłaszcza w Krajowej Ra...

20 czerwca 2021 r. sekretarz stanu Ryszard Bartosik wziął udział w odbywających ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę