Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Cyfrowe #KonkretyPiS. mTV w mObywatel

11 września 2023
Cyfrowe #KonkretyPiS. mTV w mObywatel

fot:www.gov.pl/web/cyfryzacja/janusz-cieszynski

Transmisje sportowe to każdego roku najpopularniejsze programy i dlatego chcemy, aby dostęp do wszystkich meczów naszej kadry był zawsze w Waszych telefonach. W nadchodzącej kadencji chcemy wzbogacić mObywatela o kolejną funkcję, którą roboczo nazwaliśmy mTV. Zagwarantuje ona dostęp nie tylko do wydarzeń sportowych, ale także do cyfrowych dóbr polskiej kultury. Wyprodukowane za publiczne pieniądze utwory będą musiały docelowo być udostępniane także w tej formule- napisałna twitterze Janusz Cieszynski, minister cyfryzacji


"Cyfrowy konkret" Prawa i Sprawiedliwości, to kolejna odsłona programu wyborczego rządzącej partii - "Jestem po lekturze pomysłów programowych naszych oponentów w obszarze technologii i mogę z całą pewnością stwierdzić, że to PiS ma najlepszą agendę modernizacyjną dla Polski. Bo fundamentem rozwoju w najbliższych dekadach będzie właśnie rozwój technologiczny" -mówi minister Cieszyński. 

Program "Bezpieczna Przyszłość Polaków"

Z  kolei Prawo i Sprawiedliwość, na swojej stronie internetowej ujawnia  program pt. "Bezpieczna Przyszłość Polaków". Ten ponad 300-stronicowy dokument zawiera aż 14 kluczowych obszarów, które będą priorytem partii rządzącej aż do 2031 roku. Są to: ustrój, bezpieczeństwo, wymiar sprawiedliwości i prawa obywatelskie, reforma instytucjonalna Unii Europejskiej, bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin i godna praca, mieszkalnictwo, zdrowie, profilaktyka i aktywność fizyczna, oświata i zasoby intelektualne młodego pokolenia, kultura, cyfryzacja, rozwój infrastrukturalny, woda, rolnictwo, energetyka oraz górnictwo. 

Najciekawsze propozycje zawarte przez PiS w programie pt. "Bezpieczna Przyszłość Polaków".są m.in.: grant na pracę zdalną dla rodzica powracającego na rynek pracy, reforma Sądu Najwyższego, a także zbudowanie 45 tys. klubów sportowych w Polsce.

"Podczas ośmiu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości dokonała się cywilizacyjna zmiana w życiu Polaków. Nie jest to jednak proces zamknięty. Jego dynamika trwa nadal i są realizowane aspiracje i nadzieje obecne w naszych sercach i umysłach" – możemy przeczytać w dokumencie.

 

 

oprac, e-mk, źródło: X


POWIĄZANE

Ponad 90 proc. firm spodziewa się, że ten czynnik będzie odgrywać coraz większą ...

Ogrom wrażeń, niemal 200 wystawców z ponad 30 krajów, dziesiątki godzin rozmów b...

W jakim stopniu większa dostępność kredytów przekłada się na popyt na mieszkania...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę