Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Cykoria – przygotuj się na Komunie

25 kwietnia 2018
Cykoria – przygotuj się na Komunie

Maj to okres Komunii Świętych i czas rodzinnych spotkań. Których produktów spożywczych nie powinno zabraknąć wtedy na sklepowych półkach? – Zdecydowanie tych, charakterystycznych dla polskiej kuchni - mówi Jerzy Kurowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Cykoria S.A. - Polacy są tradycjonalistami i wykorzystują znane sobie smaki, zwłaszcza podczas rodzinnych spotkań, łączących kilka pokoleń. Kategorią, która w tym okresie rotuje najlepiej są przyprawy, zwłaszcza te jednorodne. To właśnie one najczęściej wykorzystywane są w polskiej kuchni. Liść laurowy, majeranek, pieprz, papryka i ziele angielskie to produkty generujące największą sprzedaż.

Spośród gotowych mieszanek największym powodzeniem cieszą się przyprawy do ryb, kurczaka, do mięsa mielonego oraz nasze woreczki z serii Doskonały Sposób Na ... z pomocą których możemy bez trudu upiec soczyste mięso oraz warzywa w piekarniku. Produktem, który wiedzie prym w tej kategorii jest także uniwersalna przyprawa Smakosz Extra z Natury, doskonale podkreślająca smak wszystkich, gotowanych i pieczonych potraw, mająca w składzie kilkanaście suszonych warzyw, przypraw i ziół.

Komunie to także czas słodkich wypieków. W tej kategorii Polacy także stawiają na polskie, tradycyjne receptury. To właśnie dlatego najczęściej rotującymi produktami są: cukry i proszki do pieczenia, cukry wanilinowe, cukier puder, budynie, galaretki, żelatyna, fix do bitej śmietany, kremy do tortów, sernik na zimno, krem Ekler oraz maczki i posypki dekoracyjne.

Obrót tymi produktami sięga kilkunastu procent całej sprzedaży, więc jest o co walczyć – podsumowuje Jerzy Kurowski.

 

Biuro prasowe Cykoria S.A.


POWIĄZANE

W związku ze zmianą zapisu w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa,  od dnia...

Nowe inwestycje umożliwią firmie poszerzenie asortymentu specjalistycznych produ...

Brazylijska firma mięsna BRF potwierdziła, że chińskie władze celne wydały zakaz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę