aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Czarnogóra, liderem w procesie akcesyjnym

3 lipca 2024
Czarnogóra,  liderem w procesie akcesyjnym

Charles Michel przyjmował wczoraj w Brukseli prezydenta Czarnogóry Jakova Milatovicia.  Spotkanie odbyło się po odroczeniu wizyty Charles'a Michela w Czarnogórze ze względu na ostatnie wydarzenia polityczne w tym kraju.

Po przełomowej konferencji międzyrządowej i pozytywnych sprawozdaniach z oceny porównawczej (IBAR) w odniesieniu do rozdziałów 23 i 24 w zeszłym tygodniu, ważne jest, aby pozostać na ścieżce UE we wszystkich aspektach, zjednoczona w programie reform UE.

UE liczy na to, że Czarnogóra utrzyma pozytywne tempo reform i będzie podążać ścieżką strategiczną UE, nie tylko słowami, ale także działaniami wszystkich podmiotów politycznych. I zgodnie z celem kraju, jakim jest przystąpienie do UE jako kolejne państwo członkowskie.

Proces rozszerzenia UE nabrał nowego rozpędu, a Czarnogóra, jako lider w procesie akcesyjnym, ma realną szansę na postęp. Nie należy tego marnować ani brać za pewnik.

Stosunki dobrosąsiedzkie pozostają zasadniczym elementem procesu akcesyjnego i nie powinny być zagrożone. Charles Michel docenił zaangażowanie prezydenta Milatovicia w tym zakresie.

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę