Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

“Czekolada z misją”

22 października 2022
“Czekolada z misją”

 “Czekolada z misją” to niezwykły projekt wspierający wenezuelskie kobiety oraz zagrożone gatunki

Co wspólnego mają ze sobą czekolada, tapir amerykański i problemy samotnych matek w Wenezueli? Więcej niż możemy się spodziewać! Dr Izabela Stachowicz z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego ruszyła z czekoladowym projektem ratującym świat.

W Wenezueli większość kobiet zajmuje się wychowywaniem dzieci i żyje na skraju ubóstwa. Dr Izabela Stachowicz spotkała się z nimi i poznała ich trudną sytuację podczas swoich badań naukowych i postanowiła im pomóc. W ten sposób powstał projekt “Czekolada z misją”.

“Czekolada z misją” to kampania dla kobiet, które, dzięki produkcji czekolady i rękodzieła, mogą zbierać środki na życie. Fundacja Open Science Conservation Fund oferuje im formy poliwęglanowe i inne niezbędne artykuły, aby samodzielnie z masy kakaowej mogły wytwarzać i sprzedawać unikatowe pralinki w formie tamtejszych różnych gatunków zwierząt, na przykład tapira amerykańskiego.

Oprócz tego mogą nauczyć się wyplatać z trzciny figurki zwierząt, by następnie sprzedawać je turystom. Fundacji zależy na ochronie zagrożonych gatunków, które często są zabijane, mimo że jest to tam nielegalne. Dr Izabela Stachowicz prowadzi badania nad tapirami, dlatego szczególnie zależy jej na ich dobrobycie.

 

tapir

 

- Wspierając kobiety poprzez produkcję czekoladowych przysmaków niesiemy w lokalną społeczność informację, że tapir jest dużo cenniejszy żywy, niż w zupie. - mówi pani doktor.

Na portalu Pomagam.pl powstała zbiórka, dzięki której ruszy projekt. Poprzez wpłatę można nie tylko pomóc wenezuelskim kobietom, ale także przyłożyć się do ratowania populacji tapirów.


Link do zbiórki: https://pomagam.pl/czekolada_misja

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

*** 

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.


POWIĄZANE

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na wystąpienie Zarządu Krajowej ...

Komisja opublikowała piąte roczne sprawozdanie na temat praworządności, w którym...

Tegoroczne lato należy do Alpro. Marka z portfolio Danone zaplanowała szereg ang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę