BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Czy minister rolnictwa zaginął?

9 lutego 2021
Czy minister rolnictwa zaginął?

Od 5 tygodni próbujemy umówić się na spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Panem Grzegorzem Pudą. Począwszy od końca grudnia ubiegłego roku, do dziś, wysłaliśmy 3 oficjalne pisma z prośbą o spotkanie. Niestety pomimo urzędowego obowiązku, który spoczywa na urzędniku państwowym, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Trwa eksterminowanie zwierząt na naszych gospodarstwach, a minister właściwy ds. rolnictwa od blisko 2 miesięcy nie znalazł czasu na spotkanie z przedstawicielami rolników, których problem bezpośrednio dotyczy.

Podczas spotkania chcieliśmy przedstawić pomysły na walkę z chorobą u naszych zwierząt, między innymi ten, polegający na sfinansowaniu polskiej szczepionki na COVID 19 u norek amerykańskich – takiej woli niestety nie ma.
Minister po wydaniu rozporządzenia zapadł się pod ziemię. Zaniepokojeni tym faktem rozpoczęliśmy kampanię pod nazwą #KtokolwiekWidział i zwracamy się z prośbą, do każdego, kto ma kontakt z Panem ministrem Grzegorzem Pudą,  aby przekazał Mu, że polscy rolnicy mają wiele problemów, które należy pilnie rozwiązać i proszą o spotkanie.

Jako przedstawiciele największych organizacji rolnych w Polsce zajmujących się hodowlą zwierząt na futra, pragniemy poinformować, że w tej chwili, kilka tysięcy polskich rolników stoi w przededniu likwidacji całego dorobku ich życia, ze względu na wykrycie u norki amerykańskiej koronawirusa SARS Cov 2.

Rolnicy nie są przewidziani w systemie odszkodowawczym za państwowy nakaz wybicia zwierząt będących ich własnością.

Ministerstwo wydało rozporządzenie o uboju zwierząt nie przedstawiając żadnych badań, które potwierdzałyby, że norka amerykańska jest w stanie zarazić człowieka. Nie znamy nazwisk naukowców, ani instytutów, na które powołują się politycy, a które przeprowadziły takie badania. Podstawą do wprowadzenie w życie rozporządzenia pozbawiającego polskich rolników ich własności bez odszkodowań, są niesprawdzone, medialne spekulacje z zagranicy.

Minister odpowiedzialny za rolnictwo w kraju o tak wielkiej produkcji rolnej jak Polska, musi charakteryzować się odwagą i męskim charakterem, a nie chować głowę w piasek, za każdym razem, gdy pojawiają się problemy.

Z wyrazami szacunku,
Związek Polski Przemysł Futrzarski


ZPPF


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę