aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Czy minister rolnictwa zaginął?

9 lutego 2021
Czy minister rolnictwa zaginął?

Od 5 tygodni próbujemy umówić się na spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Panem Grzegorzem Pudą. Począwszy od końca grudnia ubiegłego roku, do dziś, wysłaliśmy 3 oficjalne pisma z prośbą o spotkanie. Niestety pomimo urzędowego obowiązku, który spoczywa na urzędniku państwowym, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Trwa eksterminowanie zwierząt na naszych gospodarstwach, a minister właściwy ds. rolnictwa od blisko 2 miesięcy nie znalazł czasu na spotkanie z przedstawicielami rolników, których problem bezpośrednio dotyczy.

Podczas spotkania chcieliśmy przedstawić pomysły na walkę z chorobą u naszych zwierząt, między innymi ten, polegający na sfinansowaniu polskiej szczepionki na COVID 19 u norek amerykańskich – takiej woli niestety nie ma.
Minister po wydaniu rozporządzenia zapadł się pod ziemię. Zaniepokojeni tym faktem rozpoczęliśmy kampanię pod nazwą #KtokolwiekWidział i zwracamy się z prośbą, do każdego, kto ma kontakt z Panem ministrem Grzegorzem Pudą,  aby przekazał Mu, że polscy rolnicy mają wiele problemów, które należy pilnie rozwiązać i proszą o spotkanie.

Jako przedstawiciele największych organizacji rolnych w Polsce zajmujących się hodowlą zwierząt na futra, pragniemy poinformować, że w tej chwili, kilka tysięcy polskich rolników stoi w przededniu likwidacji całego dorobku ich życia, ze względu na wykrycie u norki amerykańskiej koronawirusa SARS Cov 2.

Rolnicy nie są przewidziani w systemie odszkodowawczym za państwowy nakaz wybicia zwierząt będących ich własnością.

Ministerstwo wydało rozporządzenie o uboju zwierząt nie przedstawiając żadnych badań, które potwierdzałyby, że norka amerykańska jest w stanie zarazić człowieka. Nie znamy nazwisk naukowców, ani instytutów, na które powołują się politycy, a które przeprowadziły takie badania. Podstawą do wprowadzenie w życie rozporządzenia pozbawiającego polskich rolników ich własności bez odszkodowań, są niesprawdzone, medialne spekulacje z zagranicy.

Minister odpowiedzialny za rolnictwo w kraju o tak wielkiej produkcji rolnej jak Polska, musi charakteryzować się odwagą i męskim charakterem, a nie chować głowę w piasek, za każdym razem, gdy pojawiają się problemy.

Z wyrazami szacunku,
Związek Polski Przemysł Futrzarski


ZPPF


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę