aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

DANONE: Pandemia nie zatrzymała odważnych działań

1 października 2021
DANONE: Pandemia nie zatrzymała odważnych działań

Spółki DANONE publikują wspólny raport wpływu, podsumowując działania na rzecz zdrowia, planety i polskiej gospodarki, zrealizowane w 2020 roku oraz ogłaszają zobowiązania.

Gwarancja zatrudnienia w o dla wszystkich pracowników, preferencyjne warunki handlowe dla dostawców oraz wsparcie służb medycznych i osób w kryzysie bezdomności – to przykłady działań, jakie spółki DANONE podjęły w najtrudniejszym etapie pandemii. Współpracując z lokalnymi dostawcami, rozwijając produkcję w kraju i eksport - który obejmuje aż 120 rynków - spółki DANONE wygenerowały 3,57 mld zł w polskiej gospodarce. Każde utrzymane miejsce pracy w firmie przełożyło się na zatrudnienie czterech kolejnych osób w innych sektorach – łącznie to przeszło 16 tysięcy miejsc pracy. Te i inne działania podsumowano w najnowszym raporcie wpływu.                                                                              LINK DO RAPORTU: https://danone.pl/assets/articles/DANONE-Raport-wplywu2020_Razem-dla-lepszego-jutra.pdf

Egzamin z odpowiedzialności
Bez względu na trudny kontekst społeczny i gospodarczy roku 2020, spółki DANONE nie tylko kontynuowały realizację swoich zobowiązań, ale również udzieliły znaczącej pomocy tym, którzy jej potrzebowali – udowodniając, że zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność traktują na równi z dążeniem do wzrostów biznesowych. Pracownicy otrzymali niezbędne środki ochrony indywidualnej, elastyczną organizację pracy oraz gwarancję zatrudnienia i utrzymania wynagrodzeń w najtrudniejszym okresie pandemii. Dostawcy i partnerzy biznesowi mogli skorzystać ze specjalnych warunków, umożliwiających utrzymanie ciągłości dostaw i zachowanie płynności finansowej. Pomoc otrzymali również bezpośrednio walczący z pandemią: pracownicy placówek medycznych, ratownicy, chorzy w szpitalach, organizacje pozarządowe, seniorzy i osoby w kryzysie bezdomności.

Zobowiązania na rzecz zdrowia i planety
W 2020 spółki DANONE realizowały odważne i potrzebne inicjatywy, niosąc pomoc tam, gdzie było to potrzebne. Dostrzegając dalsze potrzeby w zakresie ochrony zdrowia i środowiska, spółki ogłaszają zobowiązania na kolejne lata.

DANONE zobowiązuje się do:
PRZECIWDZIAŁANIA NIEDOBOROM ŻYWIENIOWYM POLAKÓW, koncentrując się na promowaniu właściwych nawyków i wyborów żywieniowych oraz rozwijaniu wartościowej oferty produktowej. OCHRONY NATURALNYCH ZASOBÓW PLANETY poprzez dążenie do obiegu zamkniętego swoich opakowań, zero emisyjności, przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz promocję rolnictwa regeneratywnego i diety planetarnej – korzystnej dla zdrowia i środowiska.

Dla zdrowia i planety, bez względu na okoliczności
Choć pandemia niemal wyhamowała gospodarkę, nie zatrzymała zmian klimatycznych i skierowała szczególną uwagę na szereg kwestii w zakresie zdrowia, na które zasadniczy wpływ ma wartościowa żywność, a ta z kolei zależna jest od stanu środowiska. Dlatego DANONE silnie koncentruje się na obu tych obszarach. Firma nieustannie doskonali receptury swoich produktów i upraszcza etykiety, jednocześnie zachęcając do podejmowania świadomych wyborów żywieniowych – jako pierwszy producent rozpoczęła wprowadzanie systemu Nutri – Score na etykiety produktów mlecznych. - Na każdy nasz produkt spoglądamy kompleksowo. Konsekwentnie udoskonalamy receptury i rozwijamy ofertę, każdego roku wprowadzając dziesiątki innowacji wspierających konsumentów w komponowaniu właściwej diety. Służy temu również prosty design opakowań zapewniający łatwy dostęp do kluczowych informacji żywieniowych. Wszystko po to, by ułatwiać prawidłowe wybory. – mówi Marek Sumiła - Dyrektor rynku Polska i Kraje Bałtyckie
Wytwarzając wartościową żywność, DANONE skupia się również na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. - Sięgając po zasoby naturalne niezbędne do wytworzenia wartościowej żywności zawsze działamy w poszanowaniu środowiska naturalnego. Począwszy od sposobu pozyskiwania surowców i składników, poprzez wytwarzanie produktów, aż po realizację dostaw. Pozyskujemy wodę w sposób w pełni zrównoważony, promujemy rolnictwo regeneratywne, a w naszych zakładach zredukowaliśmy do niezbędnego minimum zużycie wody i energii elektrycznej. Szanując zasoby naturalne, stanowczo przeciwdziałamy też marnowaniu żywności. – wyjaśnia Edyta Krysiuk – Kowalczyk, Dyrektorka ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju. Spółki DANONE dążąc do obiegu zamkniętego, zmieniają opakowania na bardziej zrównoważone, współpracują z innymi przedstawicielami branży na rzecz efektywnego systemu zbiórki i recyklingu w Polsce oraz inspirują konsumentów do postaw proekologicznych.

Wkład w rozwój polskiej gospodarki
W 2020 spółki DANONE zasiliły budżet państwa kwotą 169,6 mln złotych - to dwa razy więcej niż kwota dostępna na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie w roku 2020 . - Jako DANONE, prowadzimy działalność w Polsce od blisko 30 lat. Nasze produkty, w tym takie marki jak Danio, Bobovita i Żywiec Zdrój, powstają właśnie tu. Dzięki temu pozytywnie wpływamy na polską gospodarkę i najbliższe otoczenie wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze zakłady produkcyjne. Od wielu lat współpracujemy z polskimi rolnikami, dostawcami mleka oraz innych surowców. Jesteśmy dumni, że produkty które powstają w siedmiu polskich zakładach produkcyjnych trafiają do konsumentów w dziesiątkach krajów na pięciu kontynentach. - podsumowuje Paweł Piątek, Dyrektor Generalny Nutricia Polska
Działania DANONE pozytywnie wpływają także na rynek pracy. W czasie, gdy bezrobocie w Polsce wzrosło o 20%, każde miejsce pracy w DANONE generowało zatrudnienie w gospodarce dla aż 4 kolejnych osób. To łącznie aż 16 449 utrzymanych miejsc pracy. Zaś za wynagrodzenia wygenerowane przez spółki DANONE w 2020 w kwocie 810,6 mln zł – można by sfinansować wszystkie inwestycje z 2020 roku, jakie podjęło Miasto Kraków . Całościowy wkład spółek DANONE w polską gospodarkę wyniósł 3,57 mld zł – dla zobrazowania skali - jest to kwota, która mogłaby pokryć ponad 30% wydatków zaplanowanych w budżecie Państwa na rolnictwo i rozwój wsi w 2021 roku.
Spółki DANONE - które w Polsce działają na rynku produktów mlecznych i pochodzenia roślinnego (Danone), wody i napojów (Żywiec Zdrój), oraz żywienia specjalistycznego (Nutricia) łączy misja niesienia zdrowia przez żywność i strategia podwójnego zobowiązania. Zgodnie z tym podejściem, rozwojowi biznesu nierozerwalnie towarzyszą działania społeczne. Ich efekty – w obszarze gospodarki, społeczeństwa oraz środowiska - podsumowuje opublikowany właśnie raport wpływu.
***
O grupie spółek DANONE
DANONE to światowy lider na rynku żywności, któremu we wszystkich działaniach przyświeca dbanie o zdrowie. W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez oferowane produkty oraz realizowane projekty i programy - w myśl wspólnej wizji One Planet. One Health

 


POWIĄZANE

Wybór odpowiednich krzeseł do ogrodu jest niezwykle istotny dla każdego, kto pra...

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę