aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Danone wprowadza wysokobiałkowe jogurty mleczne YoPRO

28 czerwca 2024
Danone wprowadza wysokobiałkowe jogurty mleczne YoPRO

Do portfolio oferującej produkty mleczne i pochodzenia roślinnego spółki Danone właśnie dołączyła marka YoPRO. To wysokobiałkowe jogurty mleczne, dostępne w różnych smakach i gramaturach, wzbogacone o magnez i witaminę B9. Rozwój portfela, który dla Danone oznacza wejście do nowej kategorii, to odpowiedź na oczekiwania osób uwzględniających w swojej codziennej diecie artykuły spożywcze charakteryzujące się wysoką zawartością białka, aktywnych, uprawiających sport.

Oferowanie produktów, będących wsparciem dla sprawnego funkcjonowania organizmu, a także edukacja żywieniowa wynikają wprost z misji DANONE, który dąży do zapewnienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe, czego wyrazem jest konsekwentna rozbudowa portfolio w tym obszarze.

Jednocześnie, coraz większa popularność artykułów wysokobiałkowych przekłada się na rozwój oferty rynkowej. W 2023 roku wartość ich sprzedaży wzrosła o 82,7% w porównaniu do 2022 roku, a liczba rozmów dotyczących tego typu produktów w Internecie wzrosła o 32%.

Kierunek: zdrowy styl życia

Wysokobiałkowe jogurty YoPRO to także odpowiedź na potrzeby Konsumentów, dla których znaczenie ma zdrowy tryb życia, między innymi zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna – Z badań wynika, że konsumenci coraz częściej poszukują produktów bogatych w konkretne makroelementy Obserwujemy wzrost zainteresowania sportem, a co za tym idzie, produktami wysokobiałkowymi. Jako jeden z liderów rynku mamy ambicję, aby precyzyjnie odpowiadać na te potrzeby, oferując produkty nie tylko najlepszej jakości, ale także zaspokajające oczekiwania nawet najbardziej wymagających kubków smakowych – mówi Jakub Łagoda, Brand Manager marki.

Bogaty wybór smaków i formatów

Obecnie jogurty YoPRO są dostępne w dwóch formatach oraz wielu smakach. Wśród wariantów w kubeczkach o pojemności 160 g znaleźć można wersje o smaku waniliowym i stracciatella (oba zawierają po 15 g białka w porcji). Fani jogurtów pitnych mogą zaś wybierać wśród wersji o smaku truskawka-malina oraz stracciatella, a każda z nich dostarczy po 23 g białka w porcji (270 g).

Wysoka zawartość białka przyczyniającego się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej, biorącego udział w regeneracji, odbudowie i wzmocnieniu mięśni, to nie jedyna ich zaleta. Są one także źródłem magnezu i witaminy B9. Magnez, z którego niedoborem w diecie zmaga się ponad 50% światowej populacji, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Witamina B9 (kwas foliowy) pomaga natomiast w prawidłowej syntezie aminokwasów, a także przyczynia się do redukcji uczucia zmęczenia i znużenia*. Warto także podkreślić, że produkty YoPRO nie zawierają tłuszczu oraz dodanego cukru (zawierają naturalnie występujące cukry).

Szeroka dystrybucja i promocja

Produkty YoPRO będą dostępne w hipermarketach i supermarketach, dyskontach, ale także sklepach mniejszego formatu, a ich wprowadzeniu na rynek towarzyszy wielokanałowa kampania marketingowa. Od lipca do października reklamy będzie można zobaczyć w social mediach (Facebook, Instagram, Tik Tok) oraz portalu YouTube, a spot promujący jogurty YoPRO wyświetlany będzie w największych stacjach telewizyjnych, m.in. przy programach o tematyce sportowej. Aby w jak najskuteczniejszy sposób dotrzeć do osób, do których kierowane są produkty, reklamy produktów wyświetlane będą również w siłowniach, a udział w nich wezmą powiązani ze sportem i zdrowym stylem życia influencerzy. Co więcej - w ramach kampanii podjęta zostanie współpraca z influencerami lifestyle i dietetykami.

Danone jogurty mleczne YoPRO

***

O spółce Danone:

Danone to lider w tworzeniu wysokiej jakości, smacznych i wartościowych produktów mlecznych oraz produktów pochodzenia roślinnego. Do ich produkcji wykorzystuje starannie wyselekcjonowane surowce, ekspercką wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Dostrzegając zmieniające się potrzeby i preferencje konsumentów, firma nieustannie rozwija swoją ofertę. Wszystko po to, by ułatwić dokonywanie lepszych wyborów żywieniowych każdego dnia. W ofercie Danone znajduje się bogaty wybór jogurtów i serków, deserów mlecznych oraz produktów funkcjonalnych takich marek, jak Activia, Actimel, Danio, Danonki, Fantasia czy Gratka, a także linia produktów naturalnych o prostym składzie, takich jak jogurt naturalny Danone czy kefir. W portfolio Danone obecna jest również marka Alpro, oferująca szeroki wybór produktów pochodzenia roślinnego.

Pierwsze produkty Danone pojawiły się w Polsce w 1991 roku. Dziś firma zatrudnia ponad 1 500 pracowników, a jej serce znajduje
się w zakładzie produkcyjnym w Bieruniu. To tam wywarzane są jogurty i serki , które trafiają na krajowy rynek oraz do ponad 20 innych krajów w Europie oraz do Stanów Zjednoczonych.

W styczniu 2022 roku firma Danone pomyślnie przeszła proces weryfikacji i otrzymała międzynarodowy certyfikat B Corp, poświadczający wysokie standardy zarządzania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tym samym stała się największym certyfikowanym producentem w Polsce. Przynależność do tego ruchu to także zobowiązanie: do 2030 r. firma wdroży nowe praktyki i programy dotyczące aspektów zdrowotnych  i w zakresie ochrony oraz odnowy zasobów planety.

Danone jest częścią grupy spółek DANONE. W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez oferowane produkty oraz realizowane projekty i programy - w myśl wspólnej wizji One Planet. One Health - spółki DANONE zachęcają do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień, a także przyczyniają się do zdrowia kolejnych pokoleń i lepszego stanu naszej planety. W 8 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób, rozwijających się zawodowo w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy. Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając www.danone.pl.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę