Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Diesel dogania benzynę

30 marca 2023
Diesel dogania benzynę
W ostatnim tygodniu marca paliwa na stacjach nadal tanieją, co jest szczególnie widoczne w przypadku oleju napędowego, którego detaliczna cena szybko zbliża się do notowań 95-oktanowej benzyny.

Przecena, jaka miała miejsce na rynku ropy w ubiegłym tygodniu spowodowała, że paliwa na stacjach nadal tanieją. W porównaniu do wyników ostatniego notowania litr diesla kosztuje 6,75 zł, co oznacza obniżkę jego średniej ogólnopolskiej ceny aż o 14 groszy. Od 8 lutego ceny oleju nieprzerwanie idą w dół i do dzisiaj spadły o prawie 80 groszy.
 
O 6 groszy tańsza niż przed tygodniem jest też benzyna Pb95, oferowana na stacjach po 6,62 zł/l. Symboliczna, jednogroszowa korekta dotyczy natomiast ceny autogazu, która wynosi dziś 3,14 zł/l - dokładnie tyle samo ile w połowie stycznia br.
 
benzyna, diesel, ceny paliw stacje benzynowe
 
Aktualnie benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach można tankować w województwie śląskim oraz na Warmii i Mazurach, gdzie płaci się za jej litr przeciętnie 6,56 zł. W drugim z wymienionych regionów z ceną 6,69 zł/l najtańszy jest też diesel. Autogaz kosztuje najmniej w województwie świętokrzyskim - 3,08 zł/l.
 
Najdroższymi województwami są natomiast Dolny Śląsk i Mazowsze. W południowej części Polski najwięcej płaci się za Pb95 i LPG: 6,71 i 3,22 zł/l. W Polsce centralnej obowiązuje ta sama średnia cena popularnej benzyny oraz z ceną 6,83 zł/l najdroższy jest olej napędowy.
 
źródło: e-petrol

POWIĄZANE

fot.ppr.pl Łącznie 70 minlionów dolarów Stany Zjednoczone i Norwegia przeznaczą ...

Konkurs miniPAKT to gminne pracownie komputerowe - „miniPAKT, to konkurs grantow...

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę