Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Diesel drożeje pierwszy raz od lutego-niestety

1 czerwca 2023
Diesel drożeje pierwszy raz od lutego-niestety
W ostatnim tygodniu maja na stacjach paliw zobaczyliśmy odwrócenie spadkowej tendencji - za tankowanie benzyny i oleju napędowego kierowcy musieli zapłacić więcej. Wyjątkiem był autogaz, którego średnia ogólnopolska cena pogłębiła w ostatnich dniach tegoroczne minima.

Litr 95-oktanowej benzyny podrożał w tym tygodniu o 3 grosze i kosztuje aktualnie średnio 6,52 zł. Pierwszy raz od początku lutego w detalicznym zestawieniu cen realizowanym przez e-petrol.pl zanotowaliśmy wzrost cen diesla. Olej napędowy podrożał o 4 grosze i średnio w skali kraju kierowcy płacą za to paliwo 6,10 zł/l. Najtańszy w tym roku jest za to autogaz, który po dwugroszowej obniżce kosztuje na stacjach 2,95 zł/l.
 
benzyna, diesel, ceny paliw stacje benzynowe
 
Na paliwowej mapie Polski w tym tygodniu pozytywnie wyróżnia się południe kraju. Na Opolszczyźnie najtańsza jest benzyna bezołowiowa 95 a jej cena w tym regionie to 6,40 zł/l. Kierowcy na Śląsku najmniej płacą za olej napędowy, gdzie litr diesla kosztuje 6,05 zł. Taką samą średnią cenę tego paliwa zarejestrowaliśmy w Wielkopolsce. 
 
Tankowania 95-oktanowej benzyny lepiej unikać w województwie kujawsko-pomorskim, bo tam to paliwo jest w tym tygodniu najdroższe z ceną na poziomie 6,58 zł/l. Za olej napędowy najwięcej płaci się aktualnie na Mazowszu i Dolnym Śląsku. W obu tych regionach średnia cena diesla to 6,15 zł/l. 
 

oprac. e-mk,ppr.pl; Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę