Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Diesel już poniżej 7 złotych

23 marca 2023
Diesel już poniżej 7 złotych
W drugiej połowie marca na stacje paliw dotarły obniżki z rynku hurtowego. Jest to szczególnie widoczne w przypadku oleju napędowego, którego średnia ogólnopolska cena po raz pierwszy od połowy kwietnia ubiegłego roku znalazła się poniżej 7 złotych.

Jak wynika z najnowszego notowania e-petrol.pl, w porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia diesel potaniał aż o 18 groszy i dziś za jego litr kierowcy płacą przeciętnie 6,89 zł. Od początku tego roku średnia cena tego paliwa spadła natomiast o 80 groszy. Mniejszej skali obniżka dotyczy benzyny 95-oktanowej oraz autogazu. Benzyna kosztuje o 3 grosze mniej niż przed tygodniem  - 6,68 zł/l, a LPG jest tańsze o 4 grosze i płaci się za jego litr  3,15 zł. 
 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie i świętokrzyskie. W pierwszym z nich z ceną 6,58 zł/l jest najtańsza benzyna Pb95, a drugim najmniej płaci się za tankowanie diesla i autogazu - 6,83 i 3,10 zł/l. 
 
Najmniej atrakcyjnymi regionami ze względy na koszty tankowania są zaś Dolny Śląsk oraz Mazowsze. Na południu najwięcej kosztuje Pb95 i autogaz - 6,74 oraz 3,22 zł/l. W Polsce centralnej z ceną 6,93 zł/l jest najdroższy olej napędowy.
 

POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę