A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Do 30 czerwca można składać wnioski na nadzwyczajna pomoc dla producentów jabłek

22 czerwca 2022
Do 30 czerwca można składać wnioski na nadzwyczajna pomoc dla producentów jabłek

W ramach programu "Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek"wykorzystano już 90,14 proc. limitu. Pozostało jeszcze kilka dni, więc producenci jabłek powinni się pospieszyć ze składeniem wnioskow aby otrzymać pomoc w ramach tego programu.

Ogłoszenie

Na podstawie § 8 ust. 9 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 kwietnia 2022 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów jabłek (Dz. U. z 2022 r. poz. 879), Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o wykorzystaniu co najmniej 90% ilości jabłek, o której mowa w § 6 ww. rozporządzenia Rady Ministrów.

Mając na uwadze powyższe Prezes Agencji informuje, iż od początku realizacji mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek”, tj. od dnia 02.05.2022 r. do dnia 20.06.2022 r. do zgłoszonych zakładów przetwórczych trafiło 90,14 proc. puli jabłek objętych mechanizmem, co stanowi 180 286 272,40 kg jabłek.

Agencja przypomina, iż ostateczny termin na składanie Wniosków o udzielenie pomocy w ramach przedmiotowego mechanizmu upływa w dniu 30.06.2022 r. Wnioski należy składać do Oddziałów Regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania/ siedziby producenta jabłek albo organizacji producentów.

źrodło: ARIMR


POWIĄZANE

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została firma NewCold, która jest jednym z najwię...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę