aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do 4 kwietnia można zgłaszać uwagi do rozp. KE

2 kwietnia 2024
Do 4 kwietnia można zgłaszać uwagi do rozp. KE

Reosrt rolnictwa informuje również o tym, że Komisja Europejska zaprasza do zgłaszania opinii i uwag dotyczących zmiany rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2015/1829 w sprawie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów wdrażanych na rynku wewnętrznym i w państwach trzecich.

Podczas posiedzenia Grupy ekspertów ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych – kwestie horyzontalne 26 marca 2024 r. Komisja Europejska zaprezentowała propozycje zmian do rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2015/1829 z dnia 25 kwietnia 2015 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1144/2014 w sprawie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów wdrażanych na rynku wewnętrznym i w państwach trzecich (PLAN/2024/279)- komunikuje minrol.

Do pobrania jest też Prezentacja_Amendment_DR_2015_1829_21_03.pdf, której niestety ministerstwo rolnictwa już nie przetłumaczyło i zachęca rolników do jej pobrania w języku angielskim. Czy to aby dobra droga aby polski rolnik dowiedział się się o co w tej ankiecie naprawdę chodzi? No chyba jednak nie.

Można też zadać resortowi rolnictwa pytanie-JAKIMI JĘZYKAMI OBCYMI WŁADAJĄ WICEMINISTROWIE? Bo jeżeli żaden nie legitymuje się znajomością języka angielskiego na poziomie C1 to na pewno nie wie co w tej prezentacji jest, a plik PDF nie jest edycyjny na tyle, aby go dało się wrzucić do jakiegokolwiek internetowego translatera.
Zresztą, prezentacja powinna być w sposób nie budzący wątpliwości prrzetłumaczona po to, aby została dobrze zrozumiana. Nie tylko zresztą rolnicy, ale i władze resortu rolnictwa powinny dokładnie analizować wszystkie ankiety przychodzące z UE. Więc dlaczego takie ankiety ministerstwo rolnictwa nie tłumaczy na język polski? Będziemy zadawać takie pytania i czekać na rzetelne informacje i odpowiedzi.

Co obejmują zmiany rozporządzenia?

Proponowane zmiany obejmują trzy obszary:

  • kryteria kwalifikowalności organizacji inicjujących;
  • wprowadzenie kwot ryczałtowych;
  • kwestie związane z zapewnieniem braku konfliktu interesów.

Szczegóły dotyczące zaproponowanych zmian znajdują się w załączonej prezentacji.

Jak zgłosić uwagi?

Opinie i uwagi prosimy przesyłać na adres aleksandra.bernaciak@minrol.gov.pl do 4 kwietnia 2024 r.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Wybór odpowiednich krzeseł do ogrodu jest niezwykle istotny dla każdego, kto pra...

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę