aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do 4 kwietnia można zgłaszać uwagi do rozp. KE

2 kwietnia 2024
Do 4 kwietnia można zgłaszać uwagi do rozp. KE

Reosrt rolnictwa informuje również o tym, że Komisja Europejska zaprasza do zgłaszania opinii i uwag dotyczących zmiany rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2015/1829 w sprawie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów wdrażanych na rynku wewnętrznym i w państwach trzecich.

Podczas posiedzenia Grupy ekspertów ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych – kwestie horyzontalne 26 marca 2024 r. Komisja Europejska zaprezentowała propozycje zmian do rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2015/1829 z dnia 25 kwietnia 2015 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1144/2014 w sprawie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów wdrażanych na rynku wewnętrznym i w państwach trzecich (PLAN/2024/279)- komunikuje minrol.

Do pobrania jest też Prezentacja_Amendment_DR_2015_1829_21_03.pdf, której niestety ministerstwo rolnictwa już nie przetłumaczyło i zachęca rolników do jej pobrania w języku angielskim. Czy to aby dobra droga aby polski rolnik dowiedział się się o co w tej ankiecie naprawdę chodzi? No chyba jednak nie.

Można też zadać resortowi rolnictwa pytanie-JAKIMI JĘZYKAMI OBCYMI WŁADAJĄ WICEMINISTROWIE? Bo jeżeli żaden nie legitymuje się znajomością języka angielskiego na poziomie C1 to na pewno nie wie co w tej prezentacji jest, a plik PDF nie jest edycyjny na tyle, aby go dało się wrzucić do jakiegokolwiek internetowego translatera.
Zresztą, prezentacja powinna być w sposób nie budzący wątpliwości prrzetłumaczona po to, aby została dobrze zrozumiana. Nie tylko zresztą rolnicy, ale i władze resortu rolnictwa powinny dokładnie analizować wszystkie ankiety przychodzące z UE. Więc dlaczego takie ankiety ministerstwo rolnictwa nie tłumaczy na język polski? Będziemy zadawać takie pytania i czekać na rzetelne informacje i odpowiedzi.

Co obejmują zmiany rozporządzenia?

Proponowane zmiany obejmują trzy obszary:

  • kryteria kwalifikowalności organizacji inicjujących;
  • wprowadzenie kwot ryczałtowych;
  • kwestie związane z zapewnieniem braku konfliktu interesów.

Szczegóły dotyczące zaproponowanych zmian znajdują się w załączonej prezentacji.

Jak zgłosić uwagi?

Opinie i uwagi prosimy przesyłać na adres aleksandra.bernaciak@minrol.gov.pl do 4 kwietnia 2024 r.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę