aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do Polski przyjechała pierwsza partia ciężarówek

12 grudnia 2023
Do Polski przyjechała pierwsza partia ciężarówek

Ukraiński państwowy przewoźnk kolejowy Ukrzaliznycja, planuje regularne dostawy ciężarówek do Polski w systemie "na barana". Wczoraj, do Polski przyjechała pierwsza partia ciężarówek, którą przewieziono "na baranach" z Ukrzaliznyci SA. Poinformowała o tym służba prasowa tego przewoźnika.

„Strony ukraińska i polska były zgodne we wszystkich kwestiach dotyczących transportu i odprawy celnej i granicznej. Następnie ciężarówki pojadą do miejsca docelowego wzdłuż drogi” – czytamy w komunikacie.

Ukrzaliznycia zauważyła również, że kolejne odjazdy mają odbywać się regularnie, a w transporcie wykorzystywane będą coraz nowocześniejsze perony.

Przypomnijmy, że Ukrzaliznycja zorganizowała pociąg na baranach pomiędzy Ukrainą a Polską do transportu ciężarówek. Kursuje na trasie Sknilov (Ukraina) – Sławków (Polska). Aby zamówić przewóz ciężarówki koleją piggyback z Ukrainy należy skontaktować się z oddziałem Leskiego Centrum Usług Transportowych Ukrzaliznytsia SA, a w odwrotnym kierunku do UZ Cargo Poland.

W komunikacie ukraińskiego przewoźnika czytamy, że Ukrzaliznycia jest wdzięczna kijowskiemu oddziałowi Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Samochodowych Ukrainy za wiarę i namawianie przewoźników, aby wysyłali swoje ciężarówki koleją. Jesteśmy także wdzięczni Głównemu Zarządowi Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy za zadbanie o bezpieczny przejazd pociągu na terytorium Ukrainy.


oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: Ukrzaliznycja


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę