aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do szkół trafi 800 pakietów edukacyjnych o owadach zapylających

18 września 2022
Do szkół trafi 800 pakietów edukacyjnych o owadach zapylających

Fundacja BNP Paribas działa na rzecz ochrony owadów zapylających i szerzy wśród uczniów wiedzę o ich pożyteczności. Rusza rekrutacja dla szkół w ramach akcji #beeYOPE.

Fundacja BNP Paribas została partnerem akcji #beeYOPE organizowanej przez markę YOPE i Fundację Łąka, w ramach której do szkół trafi 800 pakietów edukacyjnych. Każdy pakiet pozwala na przeprowadzenie lekcji, w trakcie której dzieci wysieją szkolną łąkę kwietną i poszerzą wiedzę o roli pszczół w środowisku naturalnym. Rekrutacja dla szkół ruszyła w poniedziałek, 12 września, o godz. 12:00.

W pakiecie edukacyjnym dzieci znajdą nasiona do wysiania łąki i zeszyty ćwiczeń, a nauczyciel - gotowy scenariusz lekcji o roli dzikich pszczół i innych zapylaczy w ekosystemie. W tym roku odbywa się już piąta edycja akcji #beeYOPE. Organizatorem jest YOPE – producent kosmetyków naturalnych i Fundacja Łąka promująca uprawę łąk kwiatowych. Szczegółowe informacje o pakietach edukacyjnych oraz regulamin rekrutacji dla szkół dostępne są na stronie https://yope.me/beeYOPE2022

- Misją Fundacji BNP Paribas jest odważne zmienianie świata na taki, w którym jest mniej nierówności i w którym możemy być spokojni o przyszłość naszej planety. Dlatego jednym z obszarów naszej działalności, który w przyszłych latach chcemy rozwijać, jest edukacja proekologiczna. Dzieci wykazują bardzo dużą wrażliwość na kwestie związane z ochroną przyrody, a przy tym mają otwarte i chłonne umysły. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że dzięki naszemu zaangażowaniu możemy przekazać aż 800 pakietów edukacyjnych do szkół – mówi Joanna Gajda-Wróblewska prezeska Fundacji BNP Paribas.

Zarówno Fundacja, jak i Bank BNP Paribas działają na rzecz bioróżnorodności. Bank od lat angażuje się w ochronę pszczół miejskich w ramach akcji „Pasieki pod gwiazdami”. W 2017 roku na dachu warszawskiej centrali powstało pięć uli. W 2019 roku kolejne sześć ulokowano na dachu biurowca w Rudzie Śląskiej. Obecnie pasieki zamieszkuje około pół miliona pszczół miodnych. Bank wspiera również działania Fundacji Łąka mające na celu popularyzację łąk kwietnych.

Kolejną inicjatywą na rzecz bioróżnorodności, w którą angażuje się Fundacja BNP Paribas jest ochrona zmiennowilgotnych łąk trzęślicowych w rezerwacie przyrody Beka, w województwie pomorskim. Te działania prowadzone są wspólnie z Centrum UNEP/GRID-Warszawa i mają na celu utrzymanie tych ważnych dla przyrody przestrzeni.

Zmiennowilgotne łąki trzęślicowe to jedne z najcenniejszych półnaturalnych zbiorowisk roślinnych w Polsce i naszej części Europy oraz kluczowe siedliska wielu gatunków rzadkich i ginących zwierząt. Są domem między innymi dla owadów zapylających. Jednym z mieszkańców łąk z rezerwatu Beka jest strzępotek soplaczek – chroniony w naszym kraju motyl z rodziny południc. Takich łąk jest jednak coraz mniej ze względu na postępujące wysuszenie gruntów, zaprzestanie koszeń oraz niekontrolowane zarastanie


POWIĄZANE

Jak poinformował Roman Waszczyk rzecznik protestu na S3, z uwagi na to, że 12 cz...

Dolnośląscy rodzice nie spieszą się z wysłaniem wniosków o 800+. O tej samej por...

Eksperci greenpeace.org przeanalizowali, jak po pierwszym półroczu idzie rządowi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę