aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Około 4,5 tys ton zboża każdego dnia z Ukrainy!

11 marca 2024
Około 4,5 tys ton zboża każdego dnia z Ukrainy!

Wg ukraińskich danych, tylko o 23,5% zmniejszył się przeładunek zboża przez przejścia ukraińsko-polskie. Więc zboże koleją płynie nadal szorokim strumieniem i dziennie przeładowywane jest ponad 70 wagonów dziennie co stanowi i tak prawie 4,5 tysiąca ton każdego dnia!

Średnia dzienna stawka przeładunku wagonów ze zbożem do Polski w marcu spadła o 23,5%. Zostało to omówione podczas spotkania przedstawicieli UAB Ukrzaliznytsia z uczestnikami rynku rolnego 7 marca, pisze Rail.insider.

Obecnie do Polski przeładowuje się 70,3 wagonów ze zbożem dziennie. To o 21,7 pkt., czyli o 23,5 proc. mniej niż w lutym.

O spadku świadczy również wielkość przeładunku zboża przez przejścia ukraińsko-słowackie – o 15,5 wagonu dziennie, czyli o 27,5%. Teraz liczba ta wynosi 41 jednostek dziennie.

Jednocześnie do Rumunii codziennie zmierza 93,5 wagonów ze zbożem. W marcu wskaźnik wzrósł o 4,5 jednostki, czyli o 5%.

Zwiększył się również wolumen przeładunków zboża na Węgry o 9,5 wagonu dziennie, czyli o 25,8%. Obecnie codziennie przez przejścia graniczne przechodzi 46,2 jednostek.

Według Walerija Tkaczewa, zastępcy dyrektora Departamentu Pracy Handlowej JSC Ukrzaliznycia, łączny średni dzienny przeładunek zboża i śruty wynosi 334 wagony dziennie. W ciągu sześciu dni marca wskaźnik ten spadł o 39 jednostek, czyli o 10,5%.

Jak informowaliśmy wcześniej, wolumen przeładunku zboża przez ukraińskie zachodnie przejścia graniczne w lutym znacznie się zmniejszył.

Należy przez to rozumieć, że do UE  przez wschodnie przejścia graniczne z Ukrainą, dzienny przeładunek zboża i śruty wynosi 334 wagony dziennie.

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę