Adama_Spyrale_1-31.05.21

Dopłaty 2020: ponad połowa rolników złożyła wniosek

13 maja 2020
Dopłaty 2020: ponad połowa rolników złożyła wniosek

Kampania składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za rok 2020 znalazła się na półmetku. Do 12 maja do ARiMR wpłynęło ich ponad 728 tys., czyli 56 procent z ponad 1,3 mln wniosków, jakie w ubiegłym roku złożyli rolnicy.

W tym roku termin składania wniosków o dopłaty minister rolnictwa i rozwoju wsi przedłużył do 15 czerwca 2020 r. Dotyczy to płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW (w ramach działań: rolno-środowiskowo-klimatycznego, rolnictwo ekologiczne, dobrostan zwierząt oraz płatności ONW i premii zalesieniowej).

Do wtorku 12 maja w ARiMR zarejestrowano ponad 522 tys. e-wniosków, prawie 199 tys. oświadczeń potwierdzających brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego i 7tys. wniosków w wersji papierowej.

Z powodu epidemii koronawirusa również rolnicy składający oświadczenia mają więcej czasu na dostarczenie dokumentów. Zgodnie z zapisami ustawy o COVID-19 oświadczenia można składać w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu epidemii (stanu zagrożenia epidemicznego), ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności, czyli nie później niż do 15 czerwca 2020 r.

Wnioski i oświadczenia można składać również po 15 czerwca 2020 r., z tym, że za każdy dzień roboczy opóźnienia (do 10 lipca 2020 r.) należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc.

 

ARiMR


POWIĄZANE

Do 17 czerwca został wydłużony został termin składania wniosków o przyznanie dop...

Brazylijscy eksporterzy mięsa drobiowego zostali zaskoczeni decyzją władz Arabii...

Na rynku amerykańskim widoczne są problemy z zaspokojeniem popytu na mięso drobi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę