informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Duda: Amerykańskie inwestycje w Polsce siłą napędową rozwoju Polski.

27 kwietnia 2018
Duda: Amerykańskie inwestycje w Polsce siłą napędową rozwoju Polski.

Amerykańskie inwestycje w Polsce były i są nadal ważną siłą napędową rozwoju naszego kraju - mówił prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego otwarcia polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

Inwestycje te, dodał, przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, podnoszenia poziomu życia w Polsce, a także transferu do Polski nowych technologii i gruntownej modernizacji.

"Cieszy nas, że polskie inwestycje w USA zwiększają się w ostatnich latach" - powiedział Duda. Obecnie miejsca na rynku amerykańskim poszukują, jak zaznaczył, np. firmy z sektora IT, medycyny i technologii kosmicznych.

"Liczymy, że ta współpraca będzie kontynuowana i przyczyni się do rozwoju gospodarek po obu stronach Atlantyku" - powiedział prezydent.

W tym kontekście bardzo ważne jest, mówił, utworzenie niedawno polskiej izby gospodarczej w USA, która "stanowić będzie ważny element wspierania obecności polskich firm na rynku amerykańskim".

"Jestem przekonany, że podobnie jak Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, czyli popularny AmCham i Polsko-Amerykańska Rada Biznesu, tak samo Polska Izba (Handlowa - PAP) w USA odegra ważną rolę w dalszym dynamicznym rozwoju naszych relacji handlowych i inwestycyjnych" - powiedział Andrzej Duda. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz, Magdalena Jarco


POWIĄZANE

Wczoraj od godziny 16, przed Centralną Biblioteką Rolniczą w Warszawie, wysocy u...

11. kwietnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja na t...

W dniu 11 kwietnia 2019 r. Zarząd KRIR przekazał uwagi samorządu rolniczego do p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę