Adama_15.03.2020
Azoty_16.03.2020

Duda: Amerykańskie inwestycje w Polsce siłą napędową rozwoju Polski.

27 kwietnia 2018
Duda: Amerykańskie inwestycje w Polsce siłą napędową rozwoju Polski.

Amerykańskie inwestycje w Polsce były i są nadal ważną siłą napędową rozwoju naszego kraju - mówił prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego otwarcia polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

Inwestycje te, dodał, przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, podnoszenia poziomu życia w Polsce, a także transferu do Polski nowych technologii i gruntownej modernizacji.

"Cieszy nas, że polskie inwestycje w USA zwiększają się w ostatnich latach" - powiedział Duda. Obecnie miejsca na rynku amerykańskim poszukują, jak zaznaczył, np. firmy z sektora IT, medycyny i technologii kosmicznych.

"Liczymy, że ta współpraca będzie kontynuowana i przyczyni się do rozwoju gospodarek po obu stronach Atlantyku" - powiedział prezydent.

W tym kontekście bardzo ważne jest, mówił, utworzenie niedawno polskiej izby gospodarczej w USA, która "stanowić będzie ważny element wspierania obecności polskich firm na rynku amerykańskim".

"Jestem przekonany, że podobnie jak Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, czyli popularny AmCham i Polsko-Amerykańska Rada Biznesu, tak samo Polska Izba (Handlowa - PAP) w USA odegra ważną rolę w dalszym dynamicznym rozwoju naszych relacji handlowych i inwestycyjnych" - powiedział Andrzej Duda. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz, Magdalena Jarco


POWIĄZANE

Pionierskie rozwiązanie, jakim jest Platforma Żywnościowa, stwarza nowe możliwoś...

Ubezpieczonemu rodzicowi, który sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem – w związ...

Od 18 lat nieprzerwalnie organizowane jest Międzynarodowe Forum Spółdzielczości ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę