Dwie polskie Spółdzielnie Mleczarskie w gronie zwycięzców European Award for Cooperative Innovation

29 kwietnia 2022
Dwie polskie Spółdzielnie Mleczarskie w gronie zwycięzców European Award for Cooperative Innovation

27 kwietnia 2022 roku w Brukseli odbyła się uroczystość wręczenia European Awards for Cooperative Innovation. Nagrody przyznano w 6 kategoriach: Innowacyjny produkt, Identyfikowalność i informacje dla konsumentów, Zasoby naturalne i różnorodność biologiczna, Biogospodarka i cyrkularność, Wsparcie dla rolników-członków oraz Tworzenie wartości społecznej.

 

W gronie laureatów 5. edycji wydarzenia organizowanego przez Copa-Cogeca znalazły się dwie polskie spółdzielnie mleczarskie. W ramach konkursu Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrodę w kategorii Innowacyjny produkt, którą osobiście odebrał Pan Łukasz Kalinowski - Wiceprezes OSM w Piątnicy. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek otrzymała wyróżnienie w kategorii Tworzenie wartości społecznej za Fundusz Stabilizacji i Rozwoju. Nagrodę w imieniu spółdzielni odebrała Pani Agnieszka Maliszewska - Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka oraz Wiceprezydent COGECA.


Europejska nagroda za innowacje spółdzielcze jest uhonorowaniem przez Cogeca nadzwyczajnych innowacji w sektorze rolnictwa, żywności, rybołówstwa i leśnictwa. To jeden z najstarszych programów nagród w tych sektorach. Ma ona również na celu promowanie wymiany najlepszych praktyk i transferu wiedzy oraz zachęcanie do jakościowego rozwoju procesów innowacyjnych - wszystko to z korzyścią dla rolników, obywateli UE i środowiska. Nagroda była przyznawana w latach 2009, 2012, 2014 i 2017.

W edycji 2020-21 skupiono się na innowacjach opartych na zrównoważonym rozwoju. Nagroda miała więc na celu docenienie wybitnych innowacji i tworzenia wartości, które aktywnie włączają aspekty zrównoważonego rozwoju (ekonomiczne, społeczne i środowiskowe) do systemów przedsiębiorstw spółdzielczych.

 

Jest nam niezmiernie miło, iż w gronie laureatów znalazły się polskie firmy mleczarskie, które należą do grona członków Polskiej Izby Mleka.

 

Firmom serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów.Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę