aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE

20 marca 2023
DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W  KRAKOWIE

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca br., w godzinach od 9:00 do 15:00 odbędzie się Dzień Otwarty.

 W godzinach od 9:00 do 11:50 w budynku Centrum Kongresowego URK (al. 29 Listopada 46) odbywać się będzie część ogólna Dnia Otwartego. W holu budynku znajdą się stoiska wydziałowe, na których pracownicy będą prezentować będą ofertę Uczelni. Zaplanowano przekaz online z Centrum Kongresowego URK.  

 

W trakcie części ogólnej zaprezentowana zostanie oferta dydaktyczna wszystkich wydziałów Uniwersytetu: Rolniczo-Ekonomicznego, Leśnego, Hodowli i Biologii Zwierząt, Inżynierii Środowiska i Geodezji, Biotechnologii i Ogrodnictwa, Inżynierii Produkcji i Energetyki, Technologii Żywności oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Zaprezentowane zostaną ponadto możliwości działalności w organizacjach studenckich, wyjazdów i praktyk zagranicznych, a także działalności artystycznej i kulturalnej w murach Uczelni. Zaplanowano także pokaz urządzeń, aparatury naukowej oraz eksponatów związanych z historią Uczelni, zorganizowany przez Bibliotekę Główną URK oraz prezentację 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT).

 Wydarzenie otworzy uroczyście JM Rektor URK, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, a ofertę Uczelni pod hasłem „Jak studiować – to NATURALNIE u nas” przedstawi dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, Prorektor ds. Kształcenia.  Prezentacje z Centrum Kongresowego będą transmitowane online.

 Równolegle, w godz. od 10:00 do 15:00 na terenie kampusu zaplanowano zwiedzanie hali sportowej (al. 29 Listopada 58), Klubu Akademickiego „ARKA” (ul. Z. Klemensiewicza 3) oraz domów studenckich - DS. III oraz DS. IV  (al. 29 Listopada 48c i 48b).

 Z kolei w siedzibach poszczególnych wydziałów odbywać się będą warsztaty, wykłady i pokazy, na które obowiązuje rejestracja (https://tiny.pl/wkck5).

 Na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym (al. Mickiewicza 21) już od 11:00 zaplanowano zwiedzanie Wydziału, wykład z zakresu ekonomii i zarządzania,  czy przedstawienie zalet nauk przyrodniczych i studiów na WRE. Na Wydziale Leśnym od godziny 12:00 (al. 29 Listopada 46) w programie m.in. geoinformatyka w leśnictwie, symulator harwestera, drewno - materiał doskonały. Na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt (al. Mickiewicza 24/28) odwiedzający będą mogli się dowiedzieć m.in. Co „robią” świnie? Jak z jaja powstaje kura? Jak hodować komórki w warunkach in vitro? Jak przebiega proces produkcji mleka? Jak rozpoznać, czy mięso jest świeże i dobrej jakości? Jakie są nowoczesne technologie w rozrodzie zwierząt i ludzi? Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji (al. Mickiewicza 24/28 oraz ul. Balicka 253c) zaplanowano warsztaty dla kandydatów zainteresowanych kierunkami inżynieria i gospodarka wodna oraz inżynieria środowiska (al. Mickiewicza 24/28) oraz geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna oraz architektura krajobrazu (ul. Balicka 253 C). W programie m.in.: Narzędzia współczesnego geodety. Dlaczego stosujemy geosyntetyki w inżynierii środowiska? Ceramika budowlana. Zielone warsztaty – zaprojektuj swój ogród. Bezzałogowe statki powietrzne w pracach geodezyjnych. GIS - technologia tworzenia map cyfrowych. Wybrane geodezyjne instrumenty pomiarowe. Geoinformacja na Giewoncie. AutoCad – komputerowe wspomaganie w budownictwie. Prawdy i mity o "kranowiance". Odwiedzając Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa (al. 29 Listopada 54), uczestnicy zwiedzić będą mogli szklarnię, a także dowiedzą się - czym są rośliny w probówce? Czy DNA się rusza? Czy rośliny mają włosy? Na czym polega domowa uprawa grzybów jadalnych? Jak rozpoznawać drzewa w mieście?  Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki (ul. Balicka116B) przygotował prezentacje laboratoriów, podczas których dowiemy się m.in. Jak powstają biopaliwa ciekłe i stałe? Zaprezentowana zostanie działalność Laboratorium automatyki i robotyki (w programie m.in.: pojazdy autonomiczne i bezzałogowe statki, „automatyczny pracownik”, druk 3D). Uczestnicząc w warsztatach Wydziału Technologii Żywności (ul. Balicka 122) można będzie dowiedzieć się jak rozpoznać dobre jabłka, jak zmierzyć zawartość cukrów i białka za pomocą smartfonu? Jakie właściwości ma kawa? Czym żywią się astronauci? Z kolei w programie Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej (al. Mickiewicza 24/28) znalazły się następujące zagadnienia: kości od A do Z, diagnostyka obrazowa w gabinecie lekarza weterynarii, pokaz tkanek zwierzęcych, czy pierwsza pomoc u psa i kota.

 

 

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Obecnie na UR studiuje ponad 7 tysięcy studentów. Uczelnia w roku akademickim 2023/2024  oferuje kandydatom naukę na  30 kierunkach studiów polskojęzycznych oraz 8 kierunkach anglojjęzycznych. Od wielu lat Uczelnia łączy rozwój naukowy z gospodarką. Żywność, środowisko i energia to sztandarowe problemy badawcze jakimi zajmuje się Uniwersytet Rolniczy. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.  Uczelnia oferuje naukę w Szkole Doktorskiej oraz studia podyplomowe, w tym MBA. Szkoła Doktorska umożliwia doktorantom kształcenie interdyscyplinarne oraz uzyskanie wysokich kompetencji  i osiągnięcie samodzielności naukowej w dziedzinie nauk rolniczych, dyscyplinie naukowej: nauki leśne, rolnictwo i ogrodnictwo, technologia żywności i żywienia, zootechnika i rybactwo, w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych: inżynieria lądowa i transport, inżynieria mechaniczna, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, a także w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse. Studenci mają do dyspozycji cztery domy studenckie: I Dom Akademicki „Bratniak”,  Dom Studencki Nr II „Młodość", Dom Studencki Nr III „Oaza", Dom Studencki Nr IV „Czwórka +”. Uniwersytet oferuje pomoc materialną studentom w postaci szerokiego wachlarza stypendiów. Studia na UR przeznaczone są dla wszystkich tych, którym bliskie są zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych, technicznych, rolniczych, leśnych, weterynaryjnych, a także ekonomicznych. Absolwenci zatrudniani są w najlepszych przedsiębiorstwach działających w Polsce.

 

Więcej informacji na temat Uczelni można znaleźć na stronie internetowej – www.urk.edu.pl    


POWIĄZANE

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Jak wynika z danych przekazanych przez GIP PIP, w I kw. 2024 r. wpłynęło 255 ska...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę