Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

EDPR WindCup piłkarskim podsumowaniem roku szkolnego

14 czerwca 2023
EDPR WindCup piłkarskim podsumowaniem roku szkolnego

13 czerwca na klubowym boisku GKS Gołańcz odbył się turniej piłkarski EDPR WindCup. Była to kolejna edycja turnieju, który corocznie uświetnia obchody Dnia Wiatru organizowane przez firmę EDPR w Polsce i jest piłkarskim podsumowaniem roku szkolnego.

 

piłka nożna

 

15 czerwca obchodzony jest na całym świecie Dzień Wiatru. To świetna okazja, żeby rozmawiać o korzyściach wynikających z wykorzystania wiatru jako naturalnego źródła energii i jednocześnie dobrze się bawić.

 EDP Renewables już po raz trzeci zorganizował w Polsce turniej dla dzieci ze szkół zlokalizowanych w pobliżu farm wiatrowych, które prowadzi. Tym razem w Gołańczy, w niedalekiej odległości od farmy wiatrowej Pawłowo, można było spędzić dzień na sportowo i kibicować młodzieży. W wydarzeniu udział wzięło 11 szkół z regionu, które wystawiły łącznie 13 drużyn. 130 dzieci rozegrało turniej na dwóch boiskach, w dwóch grupach wiekowych. Po zaciętej walce w grupie wiekowej 10 – 12 lat, III miejsce zajęła drużyna: SP Morakowo, II SP Wyszyny, zaś zwycięzcą tej grupy była drużyna gospodarzy – SP Gołańcz. W grupie wiekowej 13 – 15 lat po równie ciekawej rywalizacji – III miejsce: SP Radwanki, II miejsce drużyna z Gołańczy, zaś grupę zwyciężyła drużyna z Margonina.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i dyplomy.

 

piłka nożna

 

Sportowym rozgrywkom towarzyszyły liczne atrakcje: animacje i pokazy piłkarskie, w tym pokaz trików futbolowych freestylera. Organizatorów pozytywnie zaskoczyła duża frekwencja kibiców, którzy energicznie motywowali swoje drużyny.

 – Global Wind Day to doskonała okazja do szerzenia idei czystej i naturalnej energii, jaką zapewnia nam wiatr. Jest to dla nas ważne wydarzenie, w ramach którego chcemy pokazać swoje zaangażowanie w życie lokalnych społeczności i zaprosić młodzież na profesjonalny turniej piłkarski w duchu fair play – mówi Bartosz Fedurek, Country Manager EDP Renewables Polska. – Była to dla nas także okazja do organizacji pierwszego „Sąsiedzkiego Spotkania” EDPR z udziałem włodarzy gmin, na terenie których funkcjonują nasze elektrownie, oraz gmin, gdzie prowadzimy nowe projekty, mającego na celu wymianę informacji i dzielenie się doświadczeniami. Jako jeden z prekursorów i liderów rozwoju OZE w Polsce EDPR już od ponad 15 lat prowadzi bliski dialog z samorządami i przyczynia się do rozwoju lokalnych społeczności, które nam zaufały. Spotkania jak to dzisiejsze mają służyć temu, żeby nasza współpraca była jeszcze bardziej efektywna i jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby społeczności – dodaje.

 piłka nożna

Podczas Sąsiedzkiego Spotkania w pobliskim Żninie samorządowcy rozmawiali z przedstawicielami EDPR Polska. W programie wydarzenia znalazły się przybliżenie strategii firmy oraz wspólna debata nad energią odnawialną w lokalnych społecznościach i szerzej – w całym kraju.

 

Od marca 2023 r. EDPR Polska posiada 733 MW Mocy zainstalowanej w elektrowniach wiatrowych i słonecznych w Polsce. W portfolio wchodzą nie tylko projekty wiatrowe, ale także farmy fotowoltaiczne.

 ***

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, obecnym na 26 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz regionie Azji i Pacyfiku. Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie, ponadto spółka prowadzi biura regionalne w Houston, São Paulo i Singapurze oraz dysponuje najwyższej klasy aktywami i zdolnością operacyjną lidera rynkowego w branży energetyki odnawialnej. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne (na skalę przemysłową i rozproszone), morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR ma połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2022 w USA i Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Brazylii, a także uwzględnieniem jej w prestiżowym Bloomberg Gender-Equality Index. 

EDPR należy do EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przywiązuje szczególną wagę do dekarbonizacji. Oprócz silnej obecności w branży odnawialnych źródeł energii (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki) EDP ma ugruntowaną obecność jako dostawca mediów na terenie Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, wliczając w to sieci energetyczne, zindywidualizowane rozwiązania dla klientów i zarządzanie energią.

oprac e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

fot, ppr.pl NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, Samoobrona i OPZZRIOR piki...

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolni...

Wraz z nadejściem jesieni rośnie zainteresowanie konsumentów alkoholami mocnymi....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę