aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Edukacja w Technikach coraz bardziej praktyczna niż teoretyczna

16 maja 2018
Edukacja w Technikach coraz bardziej praktyczna niż teoretyczna

To już drugi patronat, tym razem podwójny! 14 maja 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia, w ramach objęcia przez firmę Hortulus patronatu nad kierunkami: Technik architektury krajobrazu oraz Technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie.

Uroczystość odbywała się w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Umowę patronacką podpisała właścicielka firmy Hortulus Iwona Bigońska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie Dorota Kinga Grabarek i  Zbigniew Sadowski – Kierownik Szkolenia Praktycznego.

W uroczystości udział wzięli: Dyrektor OT KOWR w Koszalinie Krzysztof Nieckarz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie Henryk Kozłowski, Tomasz Kelm Członek Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej oraz lokalna prasa i media.

Ogrody są miejscem edukacji zawodowej i od lat promują ideę nauki opartej o zajęcia praktyczne. W skład przedsiębiorstwa Hortulus wchodzą: Ogrody Tematyczne, Ogrody Hortulus Spectabilis, Szkółka roślin ozdobnych, market Ogród i Galeria, Centrum Ogrodnicze oraz dwa Caffebary. Pozwala to na organizację praktyk oraz staży dla studentów szkół wyższych i uczniów klas o różnych profilach. Hortulus kształci młode pokolenia nie tylko ogrodników i architektów krajobrazu, ale również młodzież z kierunków: gastronomicznych, ekonomicznych czy handlowych.

W ramach patronatu firma Hortulus, opierając się o swoje ponad 30 letniego doświadczenie będzie wspierać i poszerzać ofertę edukacyjną o wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe, młodzieży ze szkoły w Boninie. Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, to druga szkoła objęta przez Hortulus patronatem ale jedyna szkołą w woj. zachodniopomorskim. W marcu tego roku firma Hortulus objęła patronat nad Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie.

Wspólnym celem przedsiębiorcy oraz przedstawicieli oświaty jest ułatwienie absolwentom kontynuowania dalszej nauki lub znalezienia pierwszej pracy zgodnej z kierunkiem wykształcenia. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie w ciągle rozwijającej się firmie Hortulus.

Podczas uroczystości klasy otrzymały Certyfikaty Patronackie oraz prezent w postaci dwóch drzew – cedra atlaskiego i miłorzęba trójklapowego, które posadzą na terenie szkoły, jako „swoje drzewa” i o które będą dbać przez najbliższe 4 lata.  
 
Po oficjalnej części spotkania, młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie oraz zaproszeni goście udali się na zwiedzanie kompleksu Ogrodów Hortulus. Odważniejsi uczestnicy uroczystości wybrali się na szczyt 20 metrowej wieży widokowej oraz na wycieczkę po ścieżkach największego na świecie labiryntu grabowego.

 

Biuro prasowe Ogrodów Hortulus w Dobrzycy


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w czwartek odbyło się blisko 4-godzinne spotkaknie typu "mowa...

Polscy rolnicy kontynuują protesty przeciwko nowym przepisom narzucanym przez Un...

Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Copa-Cogeca doszło do spotkania z komis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę