Konferencja "Prozdrowotne aspekty edukacji – profilaktyka zdrowia i żywienia dzieci i młodzieży"

2 października 2015
28 września bieżącego roku odbyła się wojewódzka Konferencja pt.” Prozdrowotne aspekty edukacji – profilaktyka zdrowia i żywienia dzieci i młodzieży”. Głównym Organizatorem wydarzenia było Kuratorium Oświaty w Opolu. Zaproszonych gości przywitała Pani Halina Bilik Opolski Kurator Oświaty.

Agencję Rynku Rolnego OT w Opolu reprezentowała Dyrektor Pani Agnieszka Zagola, która wygłosiła prezentację  pt.” Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej w świetle programów realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego”. W tym dniu wysłuchać można było również prelekcji  pt. „Rosnę zdrowo” Pani  Dr Kariny Słonki z Politechniki Opolskiej oraz wykład na temat „Żywienie dzieci i młodzieży w jednostkach systemów oświaty w świetle obowiązujących przepisów” zreferowany przez przedstawiciela Stacji  Sanitarno –Epidemiologicznej  w Opolu Panią Marię Jeznach.

Odbyła się również inauguracja kolejnej edycji 2015/2016 „Programu Przeciwdziałania Wadom Postawy u dzieci i Młodzieży w woj. Opolskim”. Po części oficjalnej w grupach odbyły się warsztaty na których Specjaliści dietetycy  przekazywali praktyczną wiedzę na tematy związane z prawidłowym odżywianiem w szkole i stołówkach szkolnych.

Stoisko informacyjne ARR z materiałami dotyczącymi programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole” oraz systemów jakości żywności obsługiwały Agnieszka Gnacy i Małgorzata Bialik. W konferencji licznie wzięli udział dyrektorzy placówek oświatowych z Opolszczyzny a interesującym dyskusjom i wymianom doświadczeń przyglądały się opolskie media.
Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę