Adama_15.08-30.09.2021

EFSA – rozszerzenie kampanii przeciw rozprzestrzenianiu się ASF

20 lipca 2021
EFSA – rozszerzenie kampanii przeciw rozprzestrzenianiu się ASF

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wzmaga działania na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się ASF w Europie, rozszerzając swoją kampanię na kolejne dziewięć krajów.

W ubiegłym roku EFSA rozpoczął szeroką kampanię mającą na celu podniesienie świadomości na temat afrykańskiego pomoru świń w południowo-wschodniej Europie. Inicjatywa ta jest realizowana we współpracy z władzami krajów wchodzących w skład ,,regionu zainteresowania” – Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Grecji, Kosowa, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Serbii i Słowenii – ze względu na ich bliskie sąsiedztwo z państwami w których występuje ASF.

Aktualnie EFSA rozszerza kampanię tę skierowaną do rolników na Bułgarię, Czechy, Litwę, Łotwę, Polskę, Słowację, Estonię, Węgry i Rumunię. Akcja ta uzupełnia bieżące wysiłki Komisji Europejskiej i innych organizacji międzynarodowych mających na celu zwalczanie choroby w Europie.

Głównym jej celem będzie podniesienie świadomości jakie zagrożenia niesie ze sobą ASF we wszystkich 18 krajach. Wydarzenie jest skierowane do grup ludzi i osób, które mają kontakt ze świniami domowymi i dzikami, w szczególności do hodowców świń. Realizacja programu odbędzie się przy współpracy z lokalnymi organizacjami, kółkami rolniczymi i łowieckimi, strażą graniczną oraz lekarzami weterynarii.

 

polsus.pl


POWIĄZANE

Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) nałożył na Polskę karę w wyso...

Wyprodukowanie tylko jednej butelki wina, jej zapakowanie, transport, konsumpcja...

Jak Podaje POLPIG, w Europie zachodniej ceny tuczników stabilizują się na niskim...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę