A_TSW_2026_950

Energa oświetla Warmię i Mazury

20 maja 2020
Energa oświetla Warmię i Mazury

Spółka Energa Oświetlenie podpisała umowę z miastem Frombork dotyczącą modernizacji infrastruktury oświetlenia ulicznego. Głównymi założeniami projektu są oszczędność energii i nowoczesne wzornictwo. Przeprowadzone prace zredukują również poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Spółka z Grupy Energa zamontuje ponad pół tysiąca nowoczesnych opraw LED, które zastąpią energochłonne oprawy sodowe. Dzięki temu zużycie energii elektrycznej obniży się o blisko 60 proc. a poziom emisji CO2 do atmosfery spadnie o ok. 127 ton rocznie. Zmniejszą się też koszty utrzymania oświetlenia w związku z autonomiczną redukcją poboru energii w godzinach niskiego natężenia ruchu drogowego. Zwiększenie liczby instalacji oświetlających ulice we Fromborku wpłynie też korzystnie na bezpieczeństwo przechodniów i kierowców.

 

Frombork to kolejna miejscowość w woj. warmińsko-mazurskim, która podpisała umowę z Energa Oświetlenie. W tym roku spółka zawarła już umowy na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście Świdwin i gminie Manowo (woj. zachodniopomorskie), gminie Kowal (woj. kujawsko-pomorskie), gminie Człuchów (woj. pomorskie) i mieście Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie). Z końcem marca ruszyły z kolei prace modernizacyjne w Gdyni.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Nie będzie szybkiego „przepchnięcia” klauzul ochronnych. Unijni biurokraci – po ...

Jak informują media, w ostatnich dniach Chiny podjęły niespodziewaną decyzję o c...

Jeszcze we wrześniu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dumą ogłaszało przeło...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę