aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

e-petrol.pl: cenowe niespodzianki na stacjach

15 września 2022
e-petrol.pl: cenowe niespodzianki na stacjach

W połowie września w ślad za spadającymi cenami paliw w hurcie na stacje dotarły obniżki. Z najnowszego monitoringu e-petrol.pl wynika, że największa, bo wynosząca aż 16 groszy obniżka, dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny oleju napędowego, który wynosi dziś 7,47 zł/l. O 8 groszy potaniała też benzyna Pb95, za której litr płaci się aktualnie 6,44 zł. Czterogroszowa korekta w dół dotyczy też LPG - litr tego paliwa oferowany jest w sprzedaży detalicznej w identycznej cenie, co w połowie stycznia br., tj. po 3,11 zł.

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Wielkopolska, w której najmniej kosztują benzyna Pb95 i olej napędowy - ich średnie ceny wynoszą tam 6,39 i 7,41 zł/l. LPG z ceną 2,94 zł/l jest najtańsze w województwie łódzkim, ale na uwagę zasługuje też fakt, że poniżej 3 zł za tankowanie autogazu płacą kierowcy na Podkarpaciu (2,99 zł/l) oraz w województwie świętokrzyskim (2,97 zł/l).

 

benzyna_ceny paliw

 

Mniej powodów do zadowolenia mają natomiast kierowcy tankujący w województwie zachodniopomorskim, gdzie najdroższa jest benzyna Pb95 - jej litr kosztuje tam przeciętnie 6,49 zł. Na wspomnianym Podkarpaciu e-petrol.pl zarejestrował też najwyższe ceny oleju napędowego - w tej części Polski za litr diesla płaci się 7,52 zł. W dalszym ciągu autogaz jest najdroższy na Dolnym Śląsku, na którym zakup jego litra to wydatek rzędu 3,30 zł.

 ***

"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę