aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

e-petrol.pl: cenowe niespodzianki na stacjach

15 września 2022
e-petrol.pl: cenowe niespodzianki na stacjach

W połowie września w ślad za spadającymi cenami paliw w hurcie na stacje dotarły obniżki. Z najnowszego monitoringu e-petrol.pl wynika, że największa, bo wynosząca aż 16 groszy obniżka, dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny oleju napędowego, który wynosi dziś 7,47 zł/l. O 8 groszy potaniała też benzyna Pb95, za której litr płaci się aktualnie 6,44 zł. Czterogroszowa korekta w dół dotyczy też LPG - litr tego paliwa oferowany jest w sprzedaży detalicznej w identycznej cenie, co w połowie stycznia br., tj. po 3,11 zł.

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Wielkopolska, w której najmniej kosztują benzyna Pb95 i olej napędowy - ich średnie ceny wynoszą tam 6,39 i 7,41 zł/l. LPG z ceną 2,94 zł/l jest najtańsze w województwie łódzkim, ale na uwagę zasługuje też fakt, że poniżej 3 zł za tankowanie autogazu płacą kierowcy na Podkarpaciu (2,99 zł/l) oraz w województwie świętokrzyskim (2,97 zł/l).

 

benzyna_ceny paliw

 

Mniej powodów do zadowolenia mają natomiast kierowcy tankujący w województwie zachodniopomorskim, gdzie najdroższa jest benzyna Pb95 - jej litr kosztuje tam przeciętnie 6,49 zł. Na wspomnianym Podkarpaciu e-petrol.pl zarejestrował też najwyższe ceny oleju napędowego - w tej części Polski za litr diesla płaci się 7,52 zł. W dalszym ciągu autogaz jest najdroższy na Dolnym Śląsku, na którym zakup jego litra to wydatek rzędu 3,30 zł.

 ***

"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę