aaa_TSW_2023
CTR_2023

e-petrol.pl: ceny diesla z efektem jo-jo

21 czerwca 2023
e-petrol.pl: ceny diesla z efektem jo-jo
Tankujący olej napędowy krótko cieszyli się obniżkami cen tego paliwa. Z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl wynika, że diesel znów znacząco podrożał.

Tuż przed początkiem wakacji za litr oleju napędowego kierowcy płacą przeciętnie 6,22 zł, tj. aż o 11 groszy więcej niż przed tygodniem. Spadły natomiast - odpowiednio o 2 i 3 grosze - średnie ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 i autogazu. Aktualnie wynoszą one 6,49 i 2,89 zł/l.

Na paliwowej mapie Polski najbardziej atrakcyjnymi cenowo regionami są obecnie Opolszczyzna, Wielkopolska i Podkarpacie. W pierwszym z nich najmniej kosztuje benzyna 95-oktanowa - 6,35 zł/l. W drugim z ceną 6,14 zł/l jest najtańszy olej napędowy, a w trzecim LPG, za którego litr w Polsce południowo-wschodniej płaci się 2,79 zł.
 
benzyna, diesel, ceny paliw stacje benzynowe

Najwyższe ceny Pb95 e-petrol.pl zarejestrował w tym tygodniu na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Lubelszczyźnie, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,55 zł. Również w województwie lubelskim oraz świętokrzyskim, na Mazowszu i Podlasiu najwięcej płaci się za tę samą ilość diesla - 6,22 zł. Już tylko w dwóch częściach Polski średnia cena autogazu utrzymuje się powyżej 3 złotych. Z taką sytuacją mamy do czynienia w województwie zachodniopomorskim oraz na Dolnych Śląsku, gdzie ceny tego paliwa wynoszą 3,02 i 3,01 zł/l.

"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."

oprac. e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę