Adama_15.08-30.09.2021

e-petrol.pl: bez przerwy wzrosty cen paliw

23 września 2021
e-petrol.pl: bez przerwy wzrosty cen paliw

W drugiej połowie września, w związku z konsekwentnie drożejącą od połowy sierpnia ropą naftową, ceny paliw na stacjach również rosną, a największa podwyżka dotyczy oleju napędowego.

Jak wynika z najnowszego raportu cenowego, o 3 grosze więcej niż przed tygodniem kierowcy płacą za litr benzyny Pb95, która kosztuje przeciętnie 5,82 zł/l i tylko 7 groszy dzieli ją od rekordu cenowego w historii dotychczasowych notowań e-petrol.pl. Cena benzyny Pb98 w dalszym ciągu utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie 5,99 zł/l.

Diesel z małymi wyjątkami drożeje ciągle od początku roku, a w ciągu ostatnich kilku dni jego cena wzrosła aż o 9 groszy. Dziś za to paliwo płaci się średnio 5,61 zł/l. O 2 grosze wzrosła również cena LPG oferowanego w sprzedaży detalicznej po 2,81 zł/l.

Aktualnie benzyny i LPG są najtańsze w Wielkopolsce, gdzie płaci się za nie 5,72 i 5,95 zł/l oraz 2,75 zł/l. Olej napędowy kosztuje najmniej w województwie lubuskim, gdzie jego litr jest oferowany przeciętnie po 5,51 zł/l.

Na Opolszczyźnie najwięcej płaci się za benzynę Pb95 i olej napędowy, które kosztują 5,86 i 5,71 zł/l. Benzyna Pb98 z ceną 6,11 zł/l jest najdroższa na Podlasiu, a LPG w Małopolsce, gdzie za jego litr płaci się 2,86 zł/l.

 

źródło:e-petrol.pl


POWIĄZANE

18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wyp...

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Tegoroczne obchody odbywa...

Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik przekazała Państwu Małgorzacie i Markowi Borkow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę