aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

e-petrol.pl: spore spadki na początek jesieni

22 września 2022
e-petrol.pl: spore spadki na początek jesieni

Prognozowane przez e-petrol.pl obniżki detalicznych cen paliw stały się w tym tygodniu faktem, a największa przecena dotyczy oleju napędowego.

Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że najwięcej powodów do zadowolenia mają tankujący diesla, ponieważ potaniał on aż o 33 grosze na litrze i dziś kosztuje przeciętnie 7,14 zł. Również w przypadku benzyny Pb95 możemy mówić o spektakularnej obniżce, ponieważ jej średnia ogólnopolska cena spadła o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,22 zł/l. Najmniej - tylko o 4 grosze - potaniało LPG, oferowane na stacjach po 3,07 zł/l.

 

benzyna_ceny paliw

 

Na paliwowej mapie Polski zdecydowanie korzystnie wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie tankowanie kosztuje najmniej. Za litr benzyny 95-oktanowej płaci się tam średnio 6,16 zł/l, a za identyczną ilość oleju napędowego i autogazu odpowiednio 7,09 i 2,90 zł/l. LPG w średniej cenie poniżej 3 zł/l oferowane jest również w województwie łódzkim, małopolskim, podkarpackim, śląskim oraz wielkopolskim.

Za tankowanie Pb95 najwięcej płaci się w województwie zachodniopomorskim, w którym jej litr kosztuje 6,28 zł/l. Diesel z ceną 7,23 zł/l jest najdroższy w województwie lubuskim, a autogaz ponownie na Dolnym Śląsku, gdzie litr tego paliwa jest sprzedawany po 3,26 zł/l.

 

 

 

"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę