Europejska Akademia Kobiet Wiejskich

26 listopada 2021
Europejska Akademia Kobiet Wiejskich

W dniach 23-24 listopada br. w Starych Jabłonkach koło Ostródy odbyła się konferencja „Europejska Akademia Kobiet Wiejskich”, której organizatorem była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz biuro Europe Direct w Olsztynie.

W konferencji „Europejska Akademia Kobiet Wiejskich” uczestniczyły panie z kół gospodyń wiejskich z całego województwa. Wydarzenie było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy kołami oraz poszerzenia wiedzy z zakresu swojej działalności między innymi tradycji bożonarodzeniowych w kulturze Warmii, Mazur i Powiśla.

Konferencji towarzyszył konkurs „Magia Świąt”, podczas którego siedemnaście kół gospodyń wiejskich stanęło do zmagań w dwóch kategoriach: najpiękniejszego stoiska oraz wypieku świątecznego. Przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie uczestniczył w pracach komisji konkursowej.

Konkurencja w wypiekach świątecznych była tak wysoka, że komisja przyznała aż trzy pierwsze miejsca. Wszyscy uczestnicy konferencji byli pod wrażeniem wystroju stoisk bożonarodzeniowych, gdzie można było zobaczyć wiele wspaniałych wyrobów rękodzieła pań i panów zrzeszonych w kołach gospodyń wiejskich.

 

KOWR


POWIĄZANE

W ubiegły czwartek Sejm przyjął zmianę ustawy o płatnościach i przywrócił Uzupeł...

W dniu 5 stycznia 2022 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska udzieliło odpowiedzi...

W związku z aktualną sytuacją epizootyczną dotyczącą wirusa ASF w Polsce władze ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę