Europejski rynek pickup-ów. Te modele zyskały na popularności

22 września 2017
Europejski rynek pickup-ów. Te modele zyskały na popularności
Newseria Biznes

Zgodnie z danymi JATO Dynamics europejski rynek aut z nadwoziem typu pickup odnotował w pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku wzrosty o 19 proc., a wolumen sprzedaży wyniósł 80 000 samochodów. Samochody te wybierane są przede wszystkim przez firmy, a specjaliści JATO Dynamics podkreślają, że sam rynek pickup-ów jest trudny i wymagający. Którzy producenci odnotowali największe wzrosty?

Toyota

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez JATO Dynamics największy wzrost udziału na europejskim rynku pickup-ów odnotowała marka Toyota - na poziomie 4,8 proc. Japończycy znajdują się obecnie na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych marek oferujących pickup-y w Europie i jako jedyni na podium odnotowali wzrosty udziału w tym segmencie.

Toyota Hilux znajduje się równocześnie na czele listy modeli segmentu pickup-ów - odnotowało bowiem największe wzrosty udziału w tym rynku - na poziomie 4,8 proc. Znajduje się tym samym na drugim miejscu najpopularniejszych modeli w Europie ze sprzedażą w pierwszym półroczu 2017 roku na poziomie 16 000 sztuk i wzrostem rok do roku o 57 proc.

FCA

Włosko-amerykański koncern motoryzacyjny zwiększył swój udział w rynku o 2,3 proc. - wynik ten pozwolił mu uplasować się na drugim miejscu wśród mających największe wzrosty udziału w rynku europejskim producentów pickup-ów. Pomimo tego FCA znajduje się na szóstym miejscu wśród najpopularniejszych producentów w tym segmencie mając udział na poziomie 4 proc.

Fiat Fullback znajduje się na 7 miejscu wśród modeli w segmencie pickup ze sprzedażą za pierwsze 6 miesięcy 2017 roku na poziomie 3 000 sztuk i wzrostach o 192 proc.

Great Wall

Trzecie miejsce przypadło nie znanej szerzej w Polsce marce Great Wall. Wywodzący się z Chin producent odnotował najmniejsze spadki na liście wynoszące -0,2 proc. Modele tego producenta nie znalazły się jednak na liście najpopularniejszych pickup-ów w Europie.

Ford

Amerykański producent również odnotował spadki - ich wartość to -0,8 proc., co uplasowało go na miejscu czwartym tego zestawienia. Producent ten znajduje się równocześnie na drugim miejscu wśród najpopularniejszych producentów w Europie. Jego udział w rynku to 25 proc.

Najpopularniejszym modelem jest Ranger. Liczba sprzedanych egzemplarzy w Europie w pierwszej połowie 2017 roku to 20 000 sztuk - oznacza to wzrost na poziomie 15 proc. Model ten zmniejszył przy okazji swój udział w segmencie o - 0,8 proc.

VW Group

Niemiecki koncern również odnotował spadki. Wynoszą one, podobnie jak w przypadku Forda, - 0,8 proc. Rynkowy udział grupy wynosi przy tym 11 proc. całego europejskiego rynku pickup-ów

Model Amarok zajął piąte miejsce na liście najpopularniejszych pickup-ów w Europie. Liczba sprzedanych egzemplarzy to 9 000, natomiast udział w rynku spadł o 0,8 proc.

Renault-Nissan

Koncern ten odnotował spadek rynkowy w Europie o 1,5 proc. zajmując na liście JATO Dynamics ostatnie miejsce wśród producentów pickup-ów. Równocześnie wspólny udział w rynku tych producentów to 32 proc.

Model Navara/NP300 odnotował spadek udziału w rynku o 0,6 proc. Wśród najpopularniejszych modeli zajął tym samym miejsce trzecie - sprzedaż na poziomie 3 000 sztuk i wzrost sprzedaży o 15 proc.

 

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Zastępowanie jaj w różnych produktach substancjami zamiennymi może się okazać co...

Przedstawiciele izb rolniczych biorący udział w szacowaniu strat spowodowanych p...

Praca na statkach rybackich, uprawnienia rybaków oraz obowiązki armatorów będą r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę