CTR_80917

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

21 kwietnia 2017
Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju
MRiRW

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Network − ESDN) uruchomiła platformę informacyjno-promocyjną, w ramach której można zgłosić własną inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju, która będzie realizowana podczas Tygodnia.

Strona internetowa http://www.esdw.eu/register/.

Rejestracji mogą dokonywać m.in. instytucje rządowe, samorządy, ośrodki naukowe i edukacyjne, muzea, fundacje, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, a także osoby fizyczne.

Od 30 maja do 5 czerwca br. Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Network − ESDN) − nieformalna struktura zrzeszająca urzędników administracji publicznej i pozostałych ekspertów w obszarze strategii zrównoważonego rozwoju − organizuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju.

Jest to inicjatywa, która ma na celu stymulowanie i wspieranie organizacji różnych działań, projektów i wydarzeń promujących ideę zrównoważonego rozwoju, a w szczególności Cele Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) ONZ zawarte w dokumencie „Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” (Agenda 2030).

W celu popularyzacji Agendy 2030 w Europie, w ramach Tygodnia zachęca się lokalne podmioty do aktywnego zaangażowania się, poprzez organizowanie oddolnych aktywności, w realizację poszczególnych Celów Zrównoważonego Rozwoju.

MRiRW


POWIĄZANE

Krajowa Spółka Cukrowa znalazła się w nowej sytuacji po zniesieniu limitowania p...

Sejmowa Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa przyjęła w środę projekt nowel...

Konferencja inaugurująca edukacyjny program ekologiczny "Czyste powietrze w woje...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę