Adama_15.08-30.09.2021

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

21 kwietnia 2017
Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju
MRiRW

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Network − ESDN) uruchomiła platformę informacyjno-promocyjną, w ramach której można zgłosić własną inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju, która będzie realizowana podczas Tygodnia.

Strona internetowa http://www.esdw.eu/register/.

Rejestracji mogą dokonywać m.in. instytucje rządowe, samorządy, ośrodki naukowe i edukacyjne, muzea, fundacje, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, a także osoby fizyczne.

Od 30 maja do 5 czerwca br. Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Network − ESDN) − nieformalna struktura zrzeszająca urzędników administracji publicznej i pozostałych ekspertów w obszarze strategii zrównoważonego rozwoju − organizuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju.

Jest to inicjatywa, która ma na celu stymulowanie i wspieranie organizacji różnych działań, projektów i wydarzeń promujących ideę zrównoważonego rozwoju, a w szczególności Cele Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) ONZ zawarte w dokumencie „Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” (Agenda 2030).

W celu popularyzacji Agendy 2030 w Europie, w ramach Tygodnia zachęca się lokalne podmioty do aktywnego zaangażowania się, poprzez organizowanie oddolnych aktywności, w realizację poszczególnych Celów Zrównoważonego Rozwoju.

MRiRW


POWIĄZANE

Kaufland promuje ochronę środowiska i ekobohaterów – rusza konkurs sieci „Nauka ...

Ulewne deszcze na terenie całego kraju pod koniec sierpnia wpłynęły negatywnie n...

Ile jeszcze badań nad skutkami strategii od pola do stołu musizostać przeprowadz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę