Europejskie Forum Rolnicze już dziś, 30 czerwca

30 czerwca 2022
Europejskie Forum Rolnicze już dziś, 30 czerwca

Już dziś 30 czerwca 2022r. odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskie Forum Rolnicze. W ramach Forum zaplanowano debaty i panele tematyczne dotyczące wyzwań dla rolnictwa i jego przyszłości. Dużo uwagi zostanie poświęcone perspektywom rozwoju wymiany handlowej towarów na rynkach wewnętrznych oraz ocenie efektywności polskich instytucji w zakresie dbałości o jakość i bezpieczeństwo żywności.

Europejskie Forum Rolnicze to wydarzenie zrzeszające co roku wielu uczestników i gości z całej Europy.
W jego trakcie poruszane są najważniejsze zagadnienia dotyczące polskiego i europejskiego rolnictwa, mające bezpośredni wpływ na kształt WPR i jakość życia mieszkańców obszarów wiejskich. W tym roku uczestnicy EFR poszukają odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłości rolnictwa:

• Jak zmieni się europejskie rolnictwo w obliczu wojny w Ukrainie?
• Jak będzie wyglądać przyszłość polskiej wsi?
• Jakie są perspektywy rozwoju handlu produktami rolno-spożywczymi na rynkach wewnętrznych?
• Czy „zielone” technologie uratują rolnictwo i klimat?
• Czy w Polsce można dokonać skutecznej reformy ubezpieczeń rolniczych?
• Jakie są „cyfrowe” potrzeby obszarów wiejskich i jego mieszkańców?

Czerwcową konferencję zakończy ceremonia rozdania nagród w konkursie „Innowacyjny Rolnik”, organizowanym przez redakcję Tygodnika Poradnika Rolniczego i Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zaproszenie do udziału w Forum przyjęli m.in.: Henryk Kowalczyk, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janusz Wojciechowski, Komisarz ds. rolnictwa UE, ministrowie rolnictwa z Czech, Litwy, Łotwy i Słowacji a także Jerzy Buzek, Przewodniczący Rady Programowej Fundacji EFRWP, europoseł, b. premier RP.

- Tegoroczna konferencja jest edycją wyjątkową, tak jak szczególny jest rok 2022, zwłaszcza z powodu konfliktu za naszą wschodnią granicą, który przyczynił się do destabilizacji życia społecznego oraz wpłynął na sytuację gospodarczą we wszystkich krajach UE. Dlatego podczas Forum poruszone zostaną zagadnienia związane z przyszłością rolnictwa także w tym kontekście – mówi Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizator EFR.

Program Forum dostępny jest na stronie: https://forum-jasionka.pl/o-forum/forum-jasionka.pl-o-forum/agenda-2022/

***

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej
i międzynarodowej polityki, rolników oraz ekspertów. To również niepowtarzalna okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Forum rokrocznie gromadziło ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych
i branżowych z całej Europy.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.


Dodatkowych informacji udziela:
Biuro Prasowe Fundacji EFRWP
kom.: (+48) 600 410 014
e-mail: media@efrwp.com.pl


POWIĄZANE

27 stycznia 2023 r. w Sejmie RP odbyło się wspólne posiedzenie trzech zespołów p...

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę