Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

FEERUM NAGRODZONE TYTUŁEM „INWESTOR BEZ GRANIC” PODCZAS XI EUROPEJSKIEGO KONGRESU GOSPODARCZEGO

15 maja 2019
FEERUM NAGRODZONE TYTUŁEM „INWESTOR BEZ GRANIC” PODCZAS XI EUROPEJSKIEGO KONGRESU GOSPODARCZEGO

Spółka FEERUM S.A., wiodący producent kompleksowych elewatorów zbożowych w Polsce, została laureatem konkursu „Inwestor bez granic” w kategorii polskich firm inwestujących za granicą. Przyznanie prestiżowych nagród odbyło się 13 maja br. podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

W konkursie ,,Inwestor bez granic" nagradzane są zagraniczne firmy, inwestujące swój kapitał w Polsce oraz polskie firmy zdobywające światowe rynki. Wśród nominowanych znalazły się firmy z sektorów takich jak: automatyka przemysłowa, chemia, energetyka, elektrotechnika, nieruchomości, przemysł obronny, spożywczy, maszynowy, samochodowy, stalowy czy telekomunikacja. 

 

Wybierając najlepszych inwestorów kapituła konkursu oceniała polskie firmy realizujące odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. Oceniano ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, jednak nie ograniczono się jedynie do zestawienia danych finansowych. Nominację do nagrody zdobyły tylko te firmy, które przy racjonalnej ocenie ryzyka, z powodzeniem inwestują na obcych, niekiedy odległych rynkach, stawiając przy tym na współpracę lokalną i respektując kulturową specyfikę i zasady odpowiedzialności społecznej biznesu. Nagrodzono te firmy i inwestycje, które budują markę Polski na świecie i otwierają drzwi przed innymi polskimi firmami.

 

Celem organizowanego już po raz trzeci konkursu jest promowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności, którym towarzyszy ekonomiczna skuteczność w realizacji strategii inwestycyjnej.

 

Tytuł „Inwestora bez granic” to dla FEERUM niezwykle ważne wyróżnienie. W 2018 roku eksport odpowiadał za ponad 70 proc. naszych przychodów. Nasz biznes opieramy nie tylko na rachunku ekonomicznym, ale także na wartościach ważnych pod każdą szerokością geograficzną. Doceniają nas klienci w kilkunastu krajach, obecnie realizujemy m.in. kontrakt na budowę pięciu kompleksów suszarniczo-magazynowych w Tanzanii, który jest największym tego typu projektem w tym kraju. Na początku tego roku rozpoczęliśmy z kolei realizację wartych ok. 50 mln euro kontraktów na Ukrainie. Dzięki wieloletniej współpracy z producentami zbóż, doskonale rozumiemy potrzeby naszych klientów. Uważamy, że wysokiej jakości produkt połączony z finansowaniem to klucz do sukcesu w eksporcie, nie tylko w Europie, ale również w Afryce czy innych krajach świata – powiedział Daniel Janusz, prezes zarządu FEERUM S.A.

 

 


Więcej informacji o FEERUM S.A.

 

FEERUM jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste i inne. Spółka oferuje w pełni kompleksowe rozwiązania – od analizy potrzeb klienta, poprzez propozycję rozwiązań technologicznych, produkcję urządzeń, aż po uruchomienie obiektu i oddanie go do eksploatacji, oraz usługi posprzedażowe, serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń. Głównymi produktami FEERUM są suszarnie i silosy wraz z oprzyrządowaniem (m.in. rozwiązania do transportu pionowego i poziomego, czyszczalnie oraz mieszalnie pasz). Głównymi klientami FEERUM są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 ha, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw.

 

FEERUM posiada nowoczesny zakład zlokalizowany w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE) produkujący podzespoły i elementy do elewatorów, zapewniające wysoką precyzję wykonania i jakość wyrobów. Zakład wyposażony jest w maszyny i urządzenia do obróbki blach spełniający najwyższe światowe normy techniczne, produkcyjne i jakościowe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i technologiom. Spółka prowadzi również własną działalność badawczo-rozwojową, dzięki której do tej pory wprowadziła szereg ulepszeń i modernizacji poszczególnych elementów konstrukcyjnych do budowy elewatorów. Od maja 2013 roku Spółka jest notowana na rynku głównym GPW.

 

Więcej informacji na www.feerum.pl

 

Biuro prasowe FEERUM S.A.


POWIĄZANE

W związku ze zmianą zapisu w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa,  od dnia...

Nowe inwestycje umożliwią firmie poszerzenie asortymentu specjalistycznych produ...

Brazylijska firma mięsna BRF potwierdziła, że chińskie władze celne wydały zakaz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę