Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Festiwal Podróżniczy Równoleżnik Zero od czwartku we Wrocławiu

3 kwietnia 2018
Festiwal Podróżniczy Równoleżnik Zero od czwartku we Wrocławiu

Afryka to temat przewodni tegorocznej edycji festiwalu podróżniczego Równoleżnik Zero, który w czwartek rozpocznie się we Wrocławiu. W ramach wydarzenia zaplanowano spotkania z podróżnikami, warsztaty oraz wystawy. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna.

Festiwal odbędzie się we Wrocławiu już po raz siódmy. W tym roku - jak zapowiadają organizatorzy - poświęcony będzie Afryce. Wśród prezentowanych celów podróży znajdą się m.in. Maroko, Egipt, Rwanda, Uganda, Etiopia i Durban przemierzone pieszo, rowerem czy Polonezem.

"Na wszystkich czekają dni wypełnione opowieściami, zdjęciami, filmami i muzyką z rozgrzanej słońcem Afryki. Obok prelekcji o wyprawach, strojach, obyczajach i jedzeniu nie zabraknie też ważkich tematów, takich jak nauka w afrykańskiej szkole czy problem migracyjny" - poinformowała PAP Agnieszka Tomaszewska, kierownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Festiwal rozpocznie spotkanie z gościem specjalnym Tomaszem Michniewiczem - dziennikarzem, reportażystą i podróżnikiem, który opowie o wyprawie do dżungli na pograniczu Konga i Kamerunu. Z kolei Robert Gondek, podróżnik i fotograf, który odwiedził 19 afrykańskich państw opowie o zdobywaniu najwyższych szczytów w Afryce. Łącznie w festiwalu weźmie udział ponad 30 prelegentów.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa "Afryka Nowaka 2009 – 2012. Sztafetowa wyprawa śladami Kazimierza Nowaka". Kazimierz Nowak, pionier polskiego reportażu, samotnie przemierzył rowerem i pieszo Afrykę w latach 1931-1936. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane zarówno przez samego podróżnika jak i uczestników wyprawy jego śladami.

Podczas festiwalu zaplanowano także gry i warsztaty dla dzieci związane z Afryką. Natomiast w klubie festiwalowym (Pub Podróżniczy Wędrówki) odbędzie się spektakl Teatru Improwizacji Jesiotr oraz koncert AfroTuby.

Festiwal potrwa do soboty. Spotkania będą się odbywały w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej: Mediatece, Bibliotece Turystycznej, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE oraz w filii znajdującej się na Dworcu Głównym PKP.

 

Agata Tomczyńska (PAP)


POWIĄZANE

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu we współpracy z Mini...

Nowe badanie przeprowadzone przez Instytut Badawczy Capgemini analizuje wpływ zr...

Początek sierpnia to tradycyjnie końcowy okres żniw oraz początek przygotowań do...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę