CTR_80917

Finansowanie wiejskich inwestycji ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

17 października 2016
Finansowanie wiejskich inwestycji ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosiła nabór wniosków do XIX edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. Wnioski o udzielenie pożyczki, na wyjątkowo korzystnych warunkach, można składać do 24 października br.


Jakość i komfort życia mieszkańców obszarów wiejskich i małych miast w dużej mierze zależy od aktywności lokalnych samorządów. Dlatego Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przygotowała specjalną ofertę dedykowaną władzom wiejskich samorządów terytorialnych na szczeblu gminnym i powiatowym.


Samorządowy Program Pożyczkowy (SPP) to możliwość korzystnego finansowana inwestycji, wspierających rozwój infrastruktury technicznej i społecznej terenów wiejskich. Udział w programie umożliwia zaciągnięcie preferencyjnej pożyczki, ze środków której samorząd może sfinansować budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę, inwestycje związane ze zbiorowym odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków oraz inwestycje w oświatę.


Oprocentowanie pożyczek, w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego Fundacji EFRWP, wynosi tylko 2,5% rocznie. Maksymalna wysokość pożyczki to 1 mln zł. Program umożliwia spłatę zobowiązania w ciągu 5 lat, włączając w to 12 miesięczny okres karencji w spłacie kapitału. Pożyczka może służyć finansowaniu do 100% kosztów zadania inwestycyjnego brutto.


To, co wyróżnia pożyczki udzielane w ramach SPP, to brak jakichkolwiek kosztów i opłat dodatkowych i pośrednich, jak prowizja, marża, itp., a także  możliwość ich zaciągnięcia bez konieczności stosowania procedury przetargowej.


Zainteresowane gminy i powiaty z terenów wiejskich mogą składać wnioski do 24 października br.


Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie fundacji - Samorządowy Program Pożyczkowy
***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej


POWIĄZANE

Władze tego kraju zgłosiły pojawienie się dwóch ognisk wysoce zjadliwej grypy pt...

"Pakt dla obszarów wiejskich", czyli strategia dotycząca rozwoju wsi i rolnictwa...

Badania sadów w woj. mazowieckim pod kątem gatunków i odmian drzew owocowych prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę