Adama_Spyrale_1-31.05.21

Fotowoltaika dla rolników ze wsparciem TAURONA

16 marca 2021
Fotowoltaika dla rolników ze wsparciem TAURONA

TAURON rozszerza ofertę paneli fotowoltaicznych o instalacje adresowane dla rolników. Oferta ta zawiera mechanizm finansowania fotowoltaiki niskooprocentowanym kredytem ratalnym udzielanym przez bank, z którym współpracuje TAURON.

Dotychczas taką formę zakupu paneli fotowoltaicznych TAURON oferował klientom indywidualnym. W 2020 r. ponad 40 proc. gospodarstw domowych, które kupiły fotowoltaikę od TAURONA, skorzystało z kredytu 0 proc., a ok. 10 proc. z nich zamontowało panele PV biorąc kredyt ratalny z niskim oprocentowaniem. Teraz taki mechanizm finansowania TAURON przygotował dla gospodarstw rolnych.

- W 2020 r. fotowoltaikę kupiło od nas sześć razy więcej klientów niż w 2019 r. Ta ogromna skala wzrostu zamontowanych paneli fotowoltaicznych świadczy o tym, że oferta TAURONA na panele PV z atrakcyjnym kredytem jest istotnym argumentem na rzecz zakupu mikroinstalacji – podsumowuje Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. - Jesteśmy przekonani, że również nasza nowa oferta dla gospodarstw zajmujących się działalnością rolniczą spotka się z dużym zainteresowaniem i przyczyni się do rozwoju źródeł OZE na obszarach wiejskich - dodaje Rafał Soja.

Ofertę TAURONA na panele fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych wyróżnia szeroki wachlarz korzyści. To nie tylko możliwość finansowania inwestycji atrakcyjnym kredytem ratalnym z niskim oprocentowaniem oraz wysokiej jakości moduły i podzespoły PV. Do tych korzyści TAURON dodaje bezpłatne doradztwo technologiczne oraz szeroki zakres gwarancji na elementy instalacji fotowoltaicznej.

Ponadto każdy rolnik, zanim podejmie decyzję o montażu instalacji PV, może zmówić w TAURONIE bezpłatną wycenę inwestycji poprzez formularz zamieszczony na stronie https://www.tauron.pl/dla-firm/urzadzenia/fotowoltaika. Tam znajdują się również szczegółowe informacje na temat oferty TAURONA na panele fotowoltaiczne dla rolników oraz zasady udzielania kredytu przez bank, z którym współpracuje TAURON.

Rolnicy, którzy płacą podatek rolny, mogą też odliczyć nawet 25 proc. kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za montowaniem paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych jest wsparcie finansowe, które można uzyskać w ramach programu Agroenergia. Dofinansowanie na instalację PV o mocy powyżej 30 kW, ale nie większą niż 50 kW, jest udzielane do kwoty 25 tys. zł.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Od 1 czerwca do 2 sierpnia odbywać się będzie nabór wniosków o przyznanie wsparc...

W piątek odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa parlamentów państw Grupy Wysze...

Będziemy się upominać o te grupy, które zostały albo obciążone, albo niedowartoś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę