Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Francja: Grupa Bel będzie neutralna pod względem emisji i stawia na produkty hybrydowe z mleka i roślin

30 września 2019
Francja: Grupa Bel będzie neutralna pod względem emisji i stawia na produkty hybrydowe z mleka i roślin

Grupa Bel, jedna z czołowych mleczarni francuskich pokłada duże nadzieje w segmencie zdrowych przekąsek mlecznych i hybrydowych. Nowy podpis firmy „For All. For Good” ilustruje przekształcenie w pozytywne, innowacyjne i dostępne marki.

Antoine Fiévet, Prezes i Dyrektor Generalny Bel Group oraz Cécile Béliot, Wiceprezes Wykonawczy Bel Group, przedstawili nową strategię wzrostu opartą na modelu odpowiedzialnego i rentownego biznesu. Bel przedefiniował swoją misję korporacyjną poprzez zobowiązanie do „promowania zdrowej i odpowiedzialnej żywności dla wszystkich”, aby rozwijać integrację swoich marek na rozwijającym się rynku zdrowych przekąsek. Elementem transformacji jest wprowadzenie szerokiej oferty produktów hybrydowych łączących surowiec mleczny i roślinny, produktów jeszcze bardziej integracyjnymi. Rozszerzenia marki Laughing Cow, w tym nowy produkt organiczny, a także bardziej przystępny cenowo produkt „Milky Delight” dla krajów rozwijających się, doskonale ilustrują determinację Grupy w dostosowaniu się do rynku.

Grupa Bel przygotowała ambitny program oferowania zdrowszych i bardziej odpowiedzialnych produktów. Stara się poprawić profil żywieniowy swoich receptur, stawia na zrównoważone rolnictwo, na opakowania nadające się do recyklingu i / lub biodegradacji, walkę ze zmianami klimatu. Skróceniu ulegają listy składników, ogłoszono również wyeliminowanie wszystkich sztucznych aromatów i barwników w produktach do 2021 r. Do 2025 r. wszystkie opakowania będą w 100% nadawać się do recyklingu i / lub biodegradacji. Obecnie 81% zużytych opakowań Bel może być poddanych recyklingowi. Również do 2025 r. firma osiągnie statusu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla W ciągu 10 lat Bel obniżył emisję gazów cieplarnianych w swojej działalności o 59%.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Nie da się ukryć, że zmiany klimatyczne mają coraz wyraźniejszy wpływ na sytuacj...

Amerykańska firma Eat Just (dawniej JUST) produkująca płynny roślinny zamiennik ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę