Gas Station Simulator cieszy się dużym zainteresowaniem

17 listopada 2020
Gas Station Simulator cieszy się dużym zainteresowaniem
Newseria Biznes

DRAGO entertainment – producent i deweloper gier PC – prezentuje zainteresowanie swoim autorskim tytułem, Gas Station Simulator. Wishlista symulatora renowacji i rozbudowy zniszczonej stacji benzynowej wzrosła do ponad 30 tys. zapisów na liście życzeń platformy Steam. Premiera projektu planowana jest na Q1 2021 roku. Studio podsumowało także pozostałe tytuły ze swojego portfolio produkcyjnego, co pozwoliło na odnotowanie ponad 100 tys. zapisów na wszystkich wishlistach krakowskiej spółki.

Prace produkcyjne nad Gas Station Simulator DRAGO entertainment rozpoczęło w Q4 2019 roku. Tytuł od jego zaprezentowania, w niecałe dwa miesiące osiągnął ponad 10 tys. zapisów użytkowników Steam. Jednocześnie, już w pierwszym miesiącu obecności na platformie, produkcja znalazła się na Global Top Wishlist.  

- Fanów Gas Station Simulator wciąż przybywa. Aktualnie wishlista projektu wynosi ponad 30 tys. zapisów. Liczba użytkowników wzrosła m.in. po naszej prezentacji dema gry w ramach jesiennej edycji Festiwalu Steam. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Podsumowaliśmy także nasze pozostałe projekty. Wishlisty wszystkich tytułów z naszego portfolio produkcyjnego zdobyły ponad 100 tys. zapisów. Jesteśmy zadowoleniu z osiągniętego wyniku. To dla nas potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia produkcji jest właściwa, a nasze projekty mają potencjał na sukces sprzedażowy. Część zapowiedzianych przez nas tytułów przekażemy graczom już w pierwszym półroczu 2021 dodaje.  

Produkcja GSS umożliwia graczom wejście do wirtualnego świata, w którym ich głównym zadaniem jest rozbudowa zniszczonej stacji benzynowej oraz renowacja, zarówno samego budynku, jak i dojazdu oraz terenu wokół. Użytkownik musi wyposażyć stację w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę stacji o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji.

Obecnie studio pracuje nad bezpłatnym prologiem Gas Station Simulator, w którym gracze będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. – Skupiamy się nad tym, aby wszystkie prezentowane przez nas tytuły spełniały wymagania pod kątem mechaniki i gameplay’ u. Dlatego też większość premier naszych produkcji poprzedzać będzie bezpłatny prolog. Chcemy w ten sposób otrzymać - cenne dla nas - sugestie graczy, tak aby produkcje finalnie były maksymalnie dopracowane i spełniały oczekiwania odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.

Przy komercjalizacji Gas Station Simulator studio współpracuje z Movie Games, notowanym na NewConnect udziałowcem DRAGO entertainment. Premiera pełnej wersji gry planowana jest na Q1 2021 roku.

Spółka we wrześniu br. przeprowadziła emisję akcji, w której pozyskała od inwestorów łącznie 2 mln zł. Pozyskane z kampanii crowdinvestingowej środki studio przeznacza m.in. na rozwój aktualnie powstających kilku produkcji z gatunku symulatorów. W pierwszej połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi, oprócz wspomnianego Gas Station Simulator, także Food Truck Simulator oraz Winter Survival Simulator.

Obecnie DRAGO entertainment przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect, który jest planowany do końca 2020 roku.

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę